Imieniny

Data: 17 Luty 2019    |    Imieniny: Zbigniew, Julian, Łukasz

PostHeaderIcon III Rodzinny Rajd Rowerowy

9.06.2018 r. odbył się III Rodzinny Rajd Rowerowy, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły ze swoimi rodzicami. Przedsięwzięcie było elementem obchodów Dni Rodziny w naszej gminie, a jednocześnie w ten sportowy sposób uczciliśmy 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Po przejechaniu ok. 5 km rowerzyści dotarli na teren wyrobiska w Nielbarku. Pierwszym zadaniem był „Marsz dla Niepodległej". Uczestnicy zostali podzieleni na 3 drużyny, które miały za zadanie przejść po specjalnie oznakowanej trasie i odczytać hasło nawiązujące do rocznicy niepodległości i patriotyzmu lokalnego. Wszystkie zespoły sprawnie poradziły sobie z zadaniem. Po wspólnym ognisku i posileniu się smażonymi kiełbaskami młodzi rowerzyści sprawdzali swoje umiejętności jazdy rowerem na torze przeszkód. Po kilku godzinach rowerzyści udali się w drogę powrotną do Brzozia Lubawskiego i mimo miejscami trudnej trasy zadowoleni wrócili do domów. W imprezie uczestniczyło 25 miłośników rowerów. Koordynatorami rajdu był R. Krajnik przy pomocy M. Wiśniewskiej.
 
Projekty i akcje
Licznik odwiedzin