Imieniny

Data: 18 Październik 2019    |    Imieniny: Piotra, Michała, Ziemowita

PostHeaderIcon Rok dla Niepodległej

WIECZORNICA

"Śpiewem, tańcem i słowem w hołdzie Niepodległej"

Działania związane z 100-leciem odzyskania przez Polskę Niepodległości od września 2017 r. do listopada 2018 r.

W związku z przypadającą na 2018 r. setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej". Ubiegły rok szkolny nazwany był „Rokiem Wolontariatu". Mamy nadzieję, że i w tym roku szkolnym jego hasło przewodnie stanie się popularne i będzie zachęcać - nie tylko uczniów i nauczycieli - do radosnego świętowania stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości!

"Niepodległa, niepokorna - zawsze była, będzie, jest.

Uskrzydlona bielą orła, bije rytmem naszych serc.

Niepodległa, niepokorna już nie zniknie nigdy z map,

Bo jest nasza, bo jest wolna, bo na imię Polska (...) ma."

Niepodległość jest dobrem dla wszystkich Polaków, ale nie została nam dana na zawsze. Trzeba o nią dbać i walczyć każdego dnia.  Sto lat temu nasi przodkowie wysiłkiem militarnym i politycznym odzyskali utraconą w 1795 roku wolność. Rozpoczęli budowę nowoczesnego państwa i obronili jego granice. Musimy pamiętać, że przeszłość jest fundamentem na którym budujemy naszą przyszłość.

 

"Szkoła promująca Niepodległą" Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim

 

 

IMIENINOWA UROCZYSTOŚĆ MARSZAŁKA

Z WYRÓŻNIENIEM DLA NASZEJ SZKOŁY

Dnia 19. marca 2018 r. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim miała zaszczyt brać udział  w uroczystości imienin Józefa Piłsudskiego - symbolu odrodzenia wolnej Polski - kultywowanych przez Związek Piłsudczyków RP. Podczas wydarzenia przedstawiciele rządu, samorządów i młodzież złożyli kwiaty przed tablicą upamiętniającą postać jednego z najistotniejszych architektów II Rzeczypospolitej. Uroczystość nabrała szczególnie wyjątkowego charakteru, gdy na ręce dyrektorów trzech wyróżnionych  szkół Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski - Sławomir Sadowski  wręczył Certyfikaty „Szkoły Promującej Niepodległą". Z uwagi na to, iż jesteśmy szkołą realizującą działania promujące osiągnięcia Polskiego Czynu Niepodległościowego Pani Dyrektor otrzymała Certyfikat. Tym samym, Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim wpisana została na listę szkół promujących Niepodległą.

Dziękujemy za docenienie działalności naszej szkoły w tematyce kultywowania Niepodległej.

227. Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Dnia 27.04.2018 odbył się uroczysty apel upamiętniający 227. Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ten doniosły fakt w historii Polski w ciekawy sposób przedstawiła klasa V pod kierunkiem nauczycielki p. Anny Pąk. Nad stroną muzyczną czuwała nauczycielka muzyki p. Halina Rynkowska, która do występu przygotowała zespół wokalny Orlątka. Apel rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Zaprezentowano także historię konstytucji. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni o tematyce patriotycznej. Wszystkim obecnym na apelu uświadomiono, że warto i należy pielęgnować patriotyzm w nas samych każdego dnia. Podkreślono także wyjątkowość miesiąca maj, który obfituje w istotne wydarzenia patriotyczne bowiem w tym miesiącu obchodzi się także Dzień Orła Białego, naszego patrona. Na zakończenie apelu odbyła się projekcja filmu pokazującego uczniów naszej szkoły podczas ważnych wydarzeń z życia szkoły.

 

Certyfikat "Szkoła Młodych Patriotów" wpisujący się w działania związane ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Działania związane z 100-leciem odzyskania przez Polskę Niepodległości od września 2017 r. do listopada 2018 r.

 

"Hymn Konstytucji 3 Maja" Zespół wokalny "Orlątka"

 

IV Gminny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej „Orzeł Biały w Godle"

Dnia 18 maja 2018 r. w naszej szkole odbył się IV Gminny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej „Orzeł Biały w Godle", którego koordynatorem była Pani Halina Rynkowska. Gościliśmy uczniów i ich opiekunów ze szkół podstawowych w Kurzętniku, Marzęcicach i Tereszewie. Soliści wykonywali utwory o tematyce patriotycznej w trzech kategoriach wiekowych, a oceniało ich Jury w składzie: Iwona Mrozińska - Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim, Roman Lewicki - Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Kurzętniku oraz Andrzej Rynkowski - właściciel firmy Akord, która ufundowała nagrody dla uczestników konkursu.

Naszą szkołę reprezentowały: Monika Gronowska, Anastazja Kłosowska, która wyśpiewała I miejsce w najmłodszej kategorii, Maria Gruźlewska - I miejsce w kategorii klas III-IV, Patrycja Margalska - II miejsce w kategorii klas III-IV oraz Oliwia Płotka - III miejsce w kategorii klas V-VII. Serdecznie gratulujemy wszystkim wykonawcom i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

 
Projekty i akcje
Licznik odwiedzin