Imieniny

Data: 18 Październik 2019    |    Imieniny: Piotra, Michała, Ziemowita

PostHeaderIcon PCK

Opiekun SK PCK mgr Ewa leśniewska

Szkolne Koło PCK prowadzi działalność charytatywną i promującą zdrowy i bezpieczny tryb życia. Członkami SK PCK są chętni uczniowie klas IV- VI. Przeprowadzamy zbiórki pieniężne, które przeznaczane są na cele PCK. Dbamy też o uczniów będących w trudnej sytuacji materialnej, którzy we wrześniu otrzymują Wyprawkę dla Żaka, a na święta paczki ze słodyczami. Bierzemy udział w akcji WOŚP. Nasi członkowie biorą udział w konkursie ,,Wiedzy o PCK oraz udzielaniu pierwszej pomocy"  w którym zajmują czołowe miejsca. Od kilku lat bierzemy udział w akcji "Gorączka złota". Zbiórkę pieniędzy przeprowadza SK PCK z panią Ewą Leśniewską za co szkoła nasza jest często wyróżniona na szczeblu wojewódzkim.

Corocznie prowadzone są szkolenia z zakresu  ppp dla klasy VI, a dla uczniów klas I- III realizowany jest program "Ratujemy i uczymy ratować".

Program edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować" został uruchomiony w 2006 roku przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i skierowany jest do nauczycieli uczących w klasach I-III szkoły podstawowej. Od stycznia 2008 roku program ten został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Strona gówna ogólnopolskiego projektu http://www.wosp.org.pl/uczymy_ratowac

W naszej szkole zajęcia prowadzi przeszkolona w tym zakresie pani mgr Ewa Leśniewska. Dzieci uczą się zachowania bezpieczeństwa, wzywania pomocy, technik sprawdzania przytomności i oddychania, układania w pozycji bezpiecznej oraz wdechów i ucisków ratowniczych. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała szkole fantoma do nauki resuscytacji, podręczniki, filmy i inne niezbędne materiały dydaktyczne.

Zapraszamy do skorzystania z internetowej gry edukacyjnej "PIERWSZA POMOC" poświęconej ratowaniu życia ludzkiego w przypadku nagłego zatrzymania akcji krążenia.

 
Projekty i akcje
Licznik odwiedzin