Imieniny

Data: 20 Wrzesień 2019    |    Imieniny: Renata, Filipina, Eustachy

PostHeaderIcon Zakręcona akcja

Opracował: Zbigniew Osmański

„To co możesz uczynić, jest tylko maleńką kroplą w ogromie oceanu,

ale jest właśnie tym, co nadaje znaczenia Twojemu życiu"

Albert Schweitzer

Od kilku lat z powodzeniem funkcjonuje i rozwija się nowy sposób pozyskiwania środków  na różne potrzeby związane z pomocą ludziom chorym - zbiórka plastikowych zakrętek od butelek typu PET. Potrzeba uaktywnia niezwykłe pokłady kreatywności. Ktoś kiedyś wpadł na pomysł, żeby pozbierać tę górę plastikowych śmieci i wykorzystać na cel charytatywny. Zakrętki przekazywane są do firmy recyklingowej a uzyskane tą drogą środki przeznaczane na zakup potrzebnego sprzętu dla ciężko chorych osób.

Pomysł połączenia zbiórki zakrętek, które w przeciwnym wypadku i tak trafiłyby przecież na wysypisko śmieci, z ideą pomocy chorej osobie, okazał się strzałem w dziesiątkę. W spontanicznym odruchu serca połączyły się setki osób. Do akcji włączyło się bardzo wiele szkół. Jak co roku i w tym, nasza szkoła włączyła się w tak szczytny cel. Wszystkim, którzy przyłączą się do tego przedsięwzięcia, będą mieć satysfakcję, że wzięli udział w czymś naprawdę szlachetnym.

Zasada jest prosta: kilogram plastikowych nakrętek (wyłącznie PET) po różnego rodzaju napojach przekazanych do recyklingu to średnio około 70 groszy. Koszt wózka to 4-6 tys. zł, czyli wartość około sześciu ton surowca. Obojętnie jaki kształt i kolor, obojętnie jaki producent. Liczy się ilość - im więcej kapsli, korków, nakrętek, tym oczywiście lepiej.

Zbieramy plastikowe nakrętki (PET) po:

- napojach, sokach, mleku, wodzie itp.

- szamponach, lakierach do włosów, pastach do zębów, dezodorantach,

- kawie, ketchupach,

- kosmetykach, kremach, płynach do płukania itp.

- oraz inne plastikowe nakrętki i zamknięcia z wyraźnym oznaczeniem kodu recyklingu: PE HD, PE LD, PP.

Środki uzyskane za zebrane zakrętki, podobnie jak dotychczas, przeznaczone zostaną na konkretny, bardzo ważny cel związany z ochroną zdrowia.

 
Projekty i akcje
Licznik odwiedzin