Imieniny

Data: 24 Sierpień 2019    |    Imieniny: Bartłomiej, Jerzy, Bartosz

PostHeaderIcon Aktualności

PostHeaderIcon Jasełka szkolne

20. grudnia uczniowie szkoły przedstawili  program artystyczny z okazji  nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia przygotowany pod czujnym okiem nauczycieli: Zbigniewa Osmańskiego i Sylwi Domżalskiej. Spektakl miał na celu wprowadzenie społeczności szkolnej w świąteczną atmosferę. Występ artystyczny połączony został ze śpiewem kolęd. Pani dyrektor Anna Błaszkowska życzyła wszystkim zebranym zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, pomyślności i spełnienia marzeń. Następnie w salach odbyły się wigilie klasowe z wychowawcami. Wigilię szkolną zaszczycili swoją  obecnością między innymi Wójt Gminy Kurzętnik Wojciech Dereszewski, ks. Bernard Zakrzewski, Przewodniczący Rady Gminy Zbigniew Lewicki, Sołtys Zbigniew Burzacki, przedstawiciele KGW i rodzice. Warto wspomnieć, że jasełka była wystawiana w dniu 19 XII 2013r. w Gminnym Centrum Kultury w Kurzętniku podczas wigilii zorganizowanej przez GOPS w Kurzętniku. Galeria zdjęć. Galeria video


 

PostHeaderIcon Akcja zużyty telefon

W miesiącu listopadzie nasza szkoła wzięła udział w akcji ekologicznej „Oddaj zużyty telefon komórkowy - odbierz nowy aparat fotograficzny". Samorząd Uczniowski przeprowadził zbiórkę zużytych, starych telefonów komórkowych bez baterii. Telefony nie musiały być sprawne i mogły być uszkodzone. Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników.

Włączając się do akcji przyczynimy się do ugruntowania postaw i nawyków ekologicznych, dzięki którym nasza planeta będzie z roku na rok czystsza i bezpieczniejsza.

 

PostHeaderIcon Andrzejkowa zabawa

 

Dnia 29 listopada 2013r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla uczniów klas IV-VI. Imprezę  przygotował Samorząd Uczniowski. Podczas zabawy uczniowie mogli skorzystać z usług 3 wróżek (po 1 uczennicy z klas IV, V, VI), które przepowiadały przyszłość zainteresowanym. Wręczyły one uczniom kotyliony i zapoznały z regułami zabawy. Było przy tym bardzo dużo śmiechu i dobrej zabawy. Po zakończeniu andrzejkowych wróżb rozpoczęła się dyskoteka. Uczniowie mogli  poszaleć i potańczyć przy ulubionej muzyce. Dyskotekę uatrakcyjniły różne zabawy i konkursy np. konkurs z krzesełkami, taniec z balonikiem. Galeria zdjęć.

 

PostHeaderIcon II sesja Młodzieżowej Rady Gminy

Dnia   30 października 2013 r. w sali narad Urzędu Gminy Kurzętnik odbyła się II sesja Młodzieżowej Rady Gminy Kurzętnik. Sesję otworzyła Maja Cieszewska -  Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Gminy. W porządku obrad przewidziano wybór Komisji Rewizyjnej. Na członków niniejszej komisji wybrano: Oskara Grządzielewskiego - uczeń Zespołu Szkół w Marzęcicach, Dominikę Malinowską - uczennica SP w Tereszewie, Weronikę Filipowicz - reprezentantka naszej placówki. W dalszej części spotkania rozmawiano na temat aplikowania o środki unijne w ramach programu „Młodzież" na wyjazd międzynarodowy na Litwę.


 
Projekty i akcje
Licznik odwiedzin