Imieniny

Data: 20 Październik 2018    |    Imieniny: Urszuli, Celiny, Hilarego

PostHeaderIcon Aktualności

PostHeaderIcon Akcja „Czytanie na dywanie”

Dnia 2 października 2018 r. dzieci z punktu przedszkolnego oraz oddziału przedszkolnego odwiedził Wójt Gminy Kurzętnik Pan Wojciech Dereszewski. Wójt opowiedział dzieciom o swojej pracy, odpowiadał cierpliwie na zadawane pytania. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane specyfiką pełnienia roli włodarza gminy. W ramach akcji „Czytanie na dywanie" Pan Wójt przeczytał dzieciom bajki. Najmłodsi z wielkim zaciekawieniem słuchali opowieści, a następnie chętnie oglądali barwne ilustracje oraz opowiadali usłyszaną historię. Na zakończenie wizyty Wójt przygotował dla dzieci słodką niespodziankę. Tew nagrodę obdarowały go kolorową laurką. Spotkanie z Wójtem było dla przedszkolaków wielkim przeżyciem, ale również wspaniałym doświadczeniem. Przebiegało w niezwykle miłej i radosnej atmosferze. Serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi za to ciekawe i wartościowe spotkanie, które zakończyło się wspólną fotografią.
 

PostHeaderIcon Rowerowa Impreza na Orientację

29 września 2018 r. odbyła się Rowerowa Impreza na Orientację „Dla Niepodległej". Było to jedno z działań w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tym przedsięwzięciem włączyliśmy się w projekt edukacyjny „Piękna Nasza Polska Cała", który jest realizowany w naszej szkole w okresie wrzesień - grudzień 2018 r. Uczniowie udali się rowerami na teren wyrobiska w Nielbarku, gdzie miał miejsce start Rowerowej Imprezy na Orientację (RINO ). Wyposażeni w mapy i kompasy młodzi rowerzyści mieli za zadanie odszukać zaznaczone na mapie punkty kontrolne. Podzieleni na dwa zespoły pod opieką nauczycieli udali się w liczącą 6 km trasę. Obydwu grupom udało się odszukać wszystkie 10 punktów. Po wysiłku fizycznym przyszedł czas na wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek, po czym wszyscy rowerzyści udali się w drogę powrotną. Mimo zmęczenia wszystkim dopisywały humory. Sprawiła to także pogoda, która dopisywała i pozwoliła pożegnać lato. Uczestnicy mieli okazję poznać wspaniałe walory turystyczne najbliższej okolicy. Organizatorami przedsięwzięcia byli nauczyciele WF: A. Kamiński i R. Krajnik.
 

PostHeaderIcon VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 28 września 2018 r. odbył się VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to coroczne szkolne wydarzenie, podczas którego, zgodnie z hasłem „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają", dzieci stają się egzaminatorami i sprawdzają znajomość tabliczki mnożenia starszych i młodszych kolegów oraz dorosłych. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się rokrocznie w ostatni piątek września. Ma ona zachęcić uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom, pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.W tym roku uczniowie klasy szóstej sprawdzali się w roli egzaminatorów i asystentów. W poprzedniej edycji udział wzięło ponad 500000 uczniów m.in. z Polski, USA, Kolumbii, Rosji, Litwy Urugwaju, Arabii Saudyjskiej, Rumunii oraz Włoch. Koordynatorem była pani K. Dembek.
 

PostHeaderIcon Sprzątanie Świata 2018

 
Projekty i akcje
Licznik odwiedzin