Imieniny

Data: 20 Sierpień 2018    |    Imieniny: Sabina, Sobiesław, Bernard

PostHeaderIcon Aktualności

PostHeaderIcon Wycieczka do JuraParku

11 czerwca 2018 roku uczniowie I i II klasy uczestniczyli w wycieczce do JuraParku w Solcu Kujawskim. JuraPark to nie tylko obiekt o walorach edukacyjnych, lecz również miejsce zabawy dla dzieci. Naszą przygodę zaczęliśmy od Parku Rozrywki, w którym przeżyliśmy ekstremalne doznania, czekały na nas bezpieczne, ale dające mnóstwo radości - karuzele, kolejki, zjeżdżalnie, trampoliny. Następnie udaliśmy się do Kina Emocji 5D w którym obejrzeliśmy film o dinozaurach, film oprócz efektu obrazu trójwymiarowego dostarczył nam wielu wrażeń zmysłowych. Następnie udaliśmy się ścieżką dydaktyczną w świat dinozaurów, spotkaliśmy odwzorowane figury prehistorycznych gadów oraz poznaliśmy szatę roślinną ówczesnych czasów. Miniony świat ożył dzięki opowieściom przewodnika. Odwiedziliśmy Muzeum Ziemi, w którym mogliśmy obejrzeć mi.in. prawdziwe skamieliny i olbrzymiego mamuta. Kolejnym etapem naszej wyprawy były warsztaty paleontologiczne, polegające na wyszukiwaniu w gipsowym bloczku szkieletu dinozaura, wszyscy świetnie poradzili sobie z tym trudnym zadaniem. Ukoronowaniem wizyty w świecie dinozaurów był zakup pamiątek. Wycieczka przebiegła w miłej atmosferze. Opiekę na wycieczce sprawowały: Sylwia Żelazna i Renata Żywicka.
 

PostHeaderIcon III Rodzinny Rajd Rowerowy

9.06.2018 r. odbył się III Rodzinny Rajd Rowerowy, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły ze swoimi rodzicami. Przedsięwzięcie było elementem obchodów Dni Rodziny w naszej gminie, a jednocześnie w ten sportowy sposób uczciliśmy 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Po przejechaniu ok. 5 km rowerzyści dotarli na teren wyrobiska w Nielbarku. Pierwszym zadaniem był „Marsz dla Niepodległej". Uczestnicy zostali podzieleni na 3 drużyny, które miały za zadanie przejść po specjalnie oznakowanej trasie i odczytać hasło nawiązujące do rocznicy niepodległości i patriotyzmu lokalnego. Wszystkie zespoły sprawnie poradziły sobie z zadaniem. Po wspólnym ognisku i posileniu się smażonymi kiełbaskami młodzi rowerzyści sprawdzali swoje umiejętności jazdy rowerem na torze przeszkód. Po kilku godzinach rowerzyści udali się w drogę powrotną do Brzozia Lubawskiego i mimo miejscami trudnej trasy zadowoleni wrócili do domów. W imprezie uczestniczyło 25 miłośników rowerów. Koordynatorami rajdu był R. Krajnik przy pomocy M. Wiśniewskiej.
 

PostHeaderIcon Działania związane z 100-leciem odzyskania przez Polskę Niepodległości

Działania związane z 100-leciem odzyskania przez Polskę Niepodległości od września 2017 r. do listopada 2018 r.
 

PostHeaderIcon Powiatowy konkurs pięknego czytania.

5 czerwca w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tereszewie odbył się Powiatowy konkurs pięknego czytania. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VI - Klaudia Stumska. Pierwszym zadaniem konkursowym było przeczytanie przygotowanego wcześniej utworu o tematyce niepodległościowej autorstwa Władysława Bełzy. Kolejne zadanie polegało na pięknym przeczytaniu wylosowanego fragmentu. Okazało się ono stosunkowo trudne i w wielu przypadkach zadecydowało o końcowym wyniku. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury wyłoniło zwycięzców. Klaudia wywalczyła I miejsce i tym samym uzyskała tytuł "Mistrza pięknego czytania". Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci- nagrody książkowe.
Klaudii serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Uczennicę do konkursu przygotowała Alicja Głowacka.
 
Projekty i akcje
Licznik odwiedzin