Imieniny

Data: 28 Maj 2018    |    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

PostHeaderIcon Aktualności

PostHeaderIcon Tydzień pod hasłem "NIE dla śmieci w sieci".

 

PostHeaderIcon Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania.

16 maja 2018 roku uczniowie klas I-III uczestniczyli w Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tereszewie. Naszą szkołę reprezentowali: Roksana Karbowska- kl. I, Magdalena Kozłowska - kl.II i Przemysław Margalski- kl.III. Zadanie konkursowe polegało na pięknym przeczytaniu legendy. Magdzie udało się wywalczyć II miejsce. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów. Opiekę nad uczniami sprawowała Sylwia Żelazna.
 

PostHeaderIcon Uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klasy I.

W ramach obchodów „Tygodnia Bibliotek", który trwa od 8 do 15 maja 2018 roku, w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klasy I. Na uroczystość została zaproszona dyrektor szkoły pani Anna Błaszkowska, przedstawiciele Rady Rodziców pani Justyna Styborska i pani Ewelina Margalska, rodzice uczniów, nauczyciele i uczniowie. Na scenie zagościły natomiast bajkowe postacie w które wcielili się członkowie koła tanecznego, którzy pod kierunkiem p. Ewy Leśniewskiej przygotowali tę uroczystość. Pierwszacy dowiedzieli się jak dbać o książki, rozwiązywali zagadki i zadania, które bezbłędnie rozwiązywali. Na koniec złożyli uroczyste ślubowanie. Dyrektor szkoły p. A. Błaszkowska pasowała ich na czytelnika, a przedstawiciele Rady Rodziców wręczyli książki, które ufundowali. Uczniowie otrzymali również pamiątkowe dyplomy.
 

PostHeaderIcon Wojewódzki Turniej Szachowy

12.05.2018 r. w Kurzętniku odbył się Wojewódzki 60 Turniej Szachowy LZS o „Złota Wieżę". Każdą drużynę tworzyło czterech reprezentantów: dwóch seniorów, kobieta i junior. W reprezentacji Gminy Kurzętnik znalazło się dwoje uczniów naszej szkoły: Dorota Figurska i Wiktor Sasinowski. Po 7 rundach rozgrywek  wyłoniono zwycięzców. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli szachiści z Biskupca, drugie miejsce zdobyli gracze z Ostródy, trzecie - z Nowego Miasta Lubawskiego. Gmina Kurzętnik znalazła się na 11. miejscu.

 
Projekty i akcje
Licznik odwiedzin