Imieniny

Data: 18 Czerwiec 2019    |    Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek

PostHeaderIcon Aktualności

PostHeaderIcon Karnawałowa zabawa z Radą Rodziców w Brzoziu Lubawskim

W minioną sobotę 08.02.2014r. z inicjatywy Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim w Sali Wiejskiej odbył się bal karnawałowy. Z zaproszenia Rady Rodziców na czele z jej przewodniczącą panią Katarzyną Rezmer skorzystało 50 par. W taneczną, karnawałową atmosferę wprowadził gości Paweł Dembiński prezentując zróżnicowany repertuar wokalny. Tańce trwały do świtu.

Fundusze uzyskane z balu wykorzystane zostaną na organizację Dnia Dziecka dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim.
Dziękujemy Radzie Rodziców i jej przewodniczącej za jej inicjatywność i zaangażowanie w organizację tego przedsięwzięcia. Galeria foto
 

PostHeaderIcon Feryjna przygoda ze szkołą w Brzoziu Lubawskim

Podczas ferii nauczyciele zaprosili uczniów do wspólnej zimowej „laby". Młodzież mogła uczestniczyć w zajęciach sportowych upowszechniających różne dyscypliny sportowe od lekkiej atletyki po piłkę nożną, zajęciach z komputerem oraz spotkaniach z łamigłówkami i grami planszowymi. Dla zainteresowanych historią, bezpieczeństwem i ruchem drogowym zorganizowano zmagania wiedzowe.

Miłośnicy warcabowych potyczek stanęli do turnieju w Gminnym Centrum Kultury w Kurzętniku.  Z Brzozia wystartowała mocna szesnastoosobowa  drużyna, której członkowie zajęli czołowe miejsca.

Mieliśmy tez zajęcia w terenie. W sali wiejskiej w Bratuszewie zorganizowano zajęcia plastyczne. W plastycznych zmaganiach wzięli udział nie tylko uczniowie, ale też ich rodzice i dziadkowie. Wspólnie wykonali karnawałowe maski, skarbonki, odlewy gipsowe i inne atrakcyjne ozdoby. W rodzinnej atmosferze szybko minęły zajęcia zakończone wspólną dyskoteką.

Zatem w ferie też warto zajrzeć do szkoły Galeria foto

 

PostHeaderIcon Karnawałowe szaleństwo w szkole

24. stycznia 2014r. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim odbył się  noworoczny bal karnawałowy dla wszystkich uczniów. W organizację uroczystości włączyła się Rada Rodziców, dużą inicjatywą wykazał się też Samorząd Uczniowski. Szkolna sala gimnastyczna wypełniła się nie tylko uczniami, ale też ich rodzicami i młodszym rodzeństwem. Warto było w tym dniu przekroczyć szkolne progi, gdyż  na wszystkich czekało wiele atrakcji.

Karnawałowe biesiadowanie rozpoczęło się konkursem recytatorskim poświęconym twórczości patrona 2013 roku- Juliana Tuwima, w poetyckie szranki stanęło dwanaścioro uczniów klas I   - VI. Nie zabrakło też konkurencji na najładniejszy strój postaci z Tuwimowskich utworów. Podczas balu wręczono również nagrody konkursu na kartkę bożonarodzeniową organizowanego przez SU. Punktem kulminacyjnym balu było przybycie Mikołaja w towarzystwie clowna, który uatrakcyjnił czas wspólnymi zabawami i konkursami nagradzanymi słodkimi upominkami.

Na zakończenie karnawałowego szaleństwa Mikołaj wręczył uczniom paczki wypełnione słodkościami. Dziękujemy Radzie Rodziców za inicjatywność i zaangażowanie. Galeria foto Galeria video

 

WYNIKI KONKURSÓW:

1. Konkurs recytatorski I - III

I miejsce Roksana Cegielska kl. I

II miejsce Roksana Rożankowska kl. III

III miejsce Bartosz Szelągowski kl. I

2. Konkurs recytatorski kl. IV - VI

I miejsce Kacper Krajewski kl. IV

II miejsce Weronika Filipowicz kl. VI

III miejsce Julia Jadłowska kl. IV

3. Nagroda publiczności Kacper Krajewski kl. VI

4. Konkurs na strój z utworów Tuwima

I miejsce Marcel Malinowski, Adam Mirosław i Alicja Mirosław strój Murzynek Bambo reprezentanci punktu przedszkolnego

II miejsce JunaTausend  strój tygrysek reprezentantka punktu przedszkolnego

III miejsce Wiktor Sasinowski kl. III Pan Hilary

5. Konkurs na kartkę bożonarodzeniową I - III

I miejsce Maciej Płotka kl. II

II miejsce Wiśniewska Natalia VI

III miejsce Styborska Wiktoria kl. III

6. Konkurs na kartkę bożonarodzeniową IV - VI

I miejsce Artur Mirosław kl. IV

II miejsce Marek Klonowski kl. VI

III miejsce Miłosz Kamiński kl. V

 

PostHeaderIcon Dzień Babci i Dziadka

21. stycznia 2014r. z okazji święta dziadków rozbrzmiały muzyczno- poetyckie życzenia. Przed licznie zebranymi seniorkami i seniorami wystąpili z artystycznym repertuarem uczniowie oddziału przedszkolnego i drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim przygotowani przez panie Jolantę Romanowską i Ewę Leśniewską.

Wesołe wierszyki i tańce wzbudziły radość na twarzach dziadków, którzy oprócz artystycznych występów małych aktorów otrzymali kolorowe laurki z życzeniami i słodkie kwiatowe upominki.

Rodzice przygotowali również słodki poczęstunek. Pomimo mrozu za oknem wszystkim zrobiło się ciepło na sercu. Galeria foto Galeria video

 
Projekty i akcje
Licznik odwiedzin