Imieniny

Data: 24 Marzec 2019    |    Imieniny: Gabriel, Marek, Gabor

PostHeaderIcon Aktualności

PostHeaderIcon WOŚP Podsumowanie

WOŚP

12. stycznia odbył się 22. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W GCK w Kurzętniku w godzinach popołudniowych odbyły się towarzyszące występy młodzieży, między innymi uczniów z kółka teatralno-artystycznego z naszej szkoły, przygotowanych przez p. Ewę Leśniewską i p. Sylwię Domżalską. W ramach finału zorganizowano bieg rekreacyjny i spotkanie z Morsami, występy kabaretu Różne Odcienie Blondu oraz różne gry i zabawy. Nie zabrakło kawiarenki bogato zaopatrzonej w pyszne domowe wypieki, swojski chleb ze smalcem i ogórkiem, a także punkt medyczny w którym można było zbadać poziom cukru we krwi. W trakccie imprezy odbyły się liczne licytacje oraz loteria fantowa z których dochód został przekazany na ratowanie dzieci i godną starość seniorów. O godzinie 20 tradycyjnie odbyło się "Światełko do nieba".

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wesprzeć tak zacny cel WOŚP. Wolontariusze z naszej szkoły: Julia Rezmer, Ewelina Sosnowska, Szymon Auda, Mateusz Lendzion mimo fatalnej pogody dzielnie kwestowali. Rekord z poprzedniego roku został pobity. Do puszek zebrano 2408zł. Opiekę nad wolontariuszami sprawowała p. Ewa Leśniewska i p. Zyta Fimiarz.

Galeria video Galeria foto

 

PostHeaderIcon Jasełka szkolne

20. grudnia uczniowie szkoły przedstawili  program artystyczny z okazji  nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia przygotowany pod czujnym okiem nauczycieli: Zbigniewa Osmańskiego i Sylwi Domżalskiej. Spektakl miał na celu wprowadzenie społeczności szkolnej w świąteczną atmosferę. Występ artystyczny połączony został ze śpiewem kolęd. Pani dyrektor Anna Błaszkowska życzyła wszystkim zebranym zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, pomyślności i spełnienia marzeń. Następnie w salach odbyły się wigilie klasowe z wychowawcami. Wigilię szkolną zaszczycili swoją  obecnością między innymi Wójt Gminy Kurzętnik Wojciech Dereszewski, ks. Bernard Zakrzewski, Przewodniczący Rady Gminy Zbigniew Lewicki, Sołtys Zbigniew Burzacki, przedstawiciele KGW i rodzice. Warto wspomnieć, że jasełka była wystawiana w dniu 19 XII 2013r. w Gminnym Centrum Kultury w Kurzętniku podczas wigilii zorganizowanej przez GOPS w Kurzętniku. Galeria zdjęć. Galeria video


 

PostHeaderIcon Akcja zużyty telefon

W miesiącu listopadzie nasza szkoła wzięła udział w akcji ekologicznej „Oddaj zużyty telefon komórkowy - odbierz nowy aparat fotograficzny". Samorząd Uczniowski przeprowadził zbiórkę zużytych, starych telefonów komórkowych bez baterii. Telefony nie musiały być sprawne i mogły być uszkodzone. Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników.

Włączając się do akcji przyczynimy się do ugruntowania postaw i nawyków ekologicznych, dzięki którym nasza planeta będzie z roku na rok czystsza i bezpieczniejsza.

 

PostHeaderIcon Andrzejkowa zabawa

 

Dnia 29 listopada 2013r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla uczniów klas IV-VI. Imprezę  przygotował Samorząd Uczniowski. Podczas zabawy uczniowie mogli skorzystać z usług 3 wróżek (po 1 uczennicy z klas IV, V, VI), które przepowiadały przyszłość zainteresowanym. Wręczyły one uczniom kotyliony i zapoznały z regułami zabawy. Było przy tym bardzo dużo śmiechu i dobrej zabawy. Po zakończeniu andrzejkowych wróżb rozpoczęła się dyskoteka. Uczniowie mogli  poszaleć i potańczyć przy ulubionej muzyce. Dyskotekę uatrakcyjniły różne zabawy i konkursy np. konkurs z krzesełkami, taniec z balonikiem. Galeria zdjęć.

 
Projekty i akcje
Licznik odwiedzin