Imieniny

Data: 20 Sierpień 2018    |    Imieniny: Sabina, Sobiesław, Bernard

PostHeaderIcon Aktualności

PostHeaderIcon Odkręcam i pomagam


"Spróbuj trochę z siebie dać  Tym, co mają gorszy świat.
Narwij im obłoków, by więcej nieba mieli w sobie"

Jacek Cygan

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim zbierali nakrętki, które przekazali choremu dziecku z Podzamka Golubskiego 13 marca 2014r. Kwota ze sprzedaży nakrętek przyczyni się do wspierania rehabilitacji niepełnosprawnego chłopca Tymoteusza Jarzyńskiego.
 

PostHeaderIcon Turniej Warcabowy Szkół Podstawowych

 

3 kwietnia 2014r. w Mszanowie odbył się VIII Turniej Warcabowy Szkół Podstawowych. Turniej ma charakter indywidualny i drużynowy. Szkoła wystawia do gry drużynę sześcioosobową. Po jednym zawodniku z każdej  klasy od I do VI. Rozgrywki toczą się systemem każda drużyna z każdą, przy czym zawodnik z kl. VI gra z zawodnikiem kl. VI, zawodnik kl. V z zawodnikiem kl. V itd. W turnieju uczestniczyło 8 drużyn.
W składzie drużyny naszej szkoły znaleźli się: Nikola Styborska, Arkadiusz Urbański, Wiktor Auda, Artur Mirosław, Kamil Lendzion, Eryk Kroll.

Po 7 rundach podsumowano wyniki.

W klasyfikacji drużynowej nasza reprezentacja zajęła I miejsce, II miejsce przypadło SP nr 1 w Nowym Mieście Lub., a III miejsce SP w Gwiździnach.

Indywidualnie I miejsce w swojej kategorii zajął K. Lendzion, II miejsca uzyskali: A. Urbański, W. Auda  i A. Mirosław.

Warto dodać, że reprezentacja naszej szkoły sześciokrotnie  zwyciężała  drużynowo w dotychczasowej  historii tego turnieju Galeria foto

GRATULACJE!
 

PostHeaderIcon Sztafetowe biegi przełajowe

2 kwietnia 2014r. w Bratianie odbyły się eliminacje  powiatowe w sztafetowych biegach przełajowych kl. IV, V, VI. W skład  każdej sztafety wchodzi 5 dziewcząt i 5 chłopców z jednej klasy. Naszą szkołę reprezentowały dwie sztafety: kl. VI i młodsi oraz kl. IV i młodsi. Obie  nasze sztafety  zajęły  3  miejsce.

 

Wyniki klas IV:

I miejsce  SP Kurzętnik,
II miejsce SP nr 2 w Nowym Mieście Lub.,
III miejsce SP Brzozie Lub.,
IV miejsce SP nr 1 w Nowym Mieście Lub.,
V miejsce SP Tereszewo.

Wyniki klas VI:

I miejsce SP Marzęcice,
II miejsce SP Kurzętnik,
III miejsce SP Brzozie  Lub., 
IV miejsce SP Tereszewo.

Oto składy sztafet naszej szkoły:

klasa IV i mł.: M. Dembek, A. Dobucka, A. Puwalska, O. Ulińska, J. Rydzińska, R. Różankowska, C. Domżalski, A. Mirosław, M. Lendzion, W. Auda, J. Lewandowski;

klasa VI i mł.: M. Dobucka, E. Świniarska, Z. Ulińska, J. Rezmer, E. Sosnowska, K. Płotka, Eryk Kroll, F. Pawłowski, F. Płotka, P. Sosnowski, A. Sznarkowski Galeria foto

GRATULACJE!
 

PostHeaderIcon Najładniejszy wiosenny wystrój klas

Rozstrzygnięto szkolny konkurs na „Najładniejszy wiosenny wystrój klas".

Wiosna na dobre zagościła w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim! Wszystko za sprawą akcji Samorządu Uczniowskiego, który zorganizował konkurs na „Najładniejszy wiosenny wystrój klas".Wszyscy uczniowie oraz wychowawcy  starali się do dnia 28 marca b.r. jak najlepiej udekorować swoje sale lekcyjne.

Komisja konkursowa w składzie: mgr Anna Błaszkowska (dyrektor szkoły), mgr Jolanta Romanowska i mgr Zbigniew Osmański przyznała następujące miejsca:

I kategoria: klasy I-III

I miejsce: klasa III
II miejsce: klasa II
III miejsce: klasa I

kategoria: klasy IV-VI

I miejsce: ex aequo klasa IV i klasa VI
II miejsce: klasa V

Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim za udział w konkursie, a zwycięzcom gratuluje! Galeria foto

 
Projekty i akcje
Licznik odwiedzin