Imieniny

Data: 16 Grudzień 2018    |    Imieniny: Albina, Zdzisław

PostHeaderIcon Aktualności

PostHeaderIcon Konkurs recytatorski - "Droga do niepodległej"

 

7. listopada 2014r. w Gminnym Centrum Kultury w Kurzętniku odbyła się wieczornica poświęcona 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednym z punktów uroczystości był konkurs recytatorski uczniów szkół podstawowych z gminy Kurzętnik. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów: Kinga Płotka z kl. VI oraz Kacper Krajewski z kl. V. Kinga okazała się najlepsza i zdobyła I miejsce. Galeria foto Galeria video

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 

PostHeaderIcon 11 LISTOPADA - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 

7. listopada społeczność uczniowska naszej szkoły świętowała dwie ważne uroczystości: 7 rocznicę nadania szkole imienia Orła Białego oraz 96. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: wójt gminy Kurzętnik- Wojciech Dereszewski, przewodniczący Rady Gminy Kurzętnik - Zbigniew Lewicki oraz przedstawiciele Rady Rodziców na czele z przewodniczącą - Katarzyną Rezmer.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego pani dyrektor Anna Błaszkowska przywitała zaproszonych gości i nawiązała do wydarzeń sprzed 96 lat oraz do dnia, w którym nasza szkoła otrzymała imię Orła Białego. Następnie na scenie pojawili się uczniowie klas IV-VI, którzy przedstawili montaż słowno-muzyczny. Młodzi artyści recytowali wiersze, prezentowali scenki oraz śpiewali pieśni o tematyce niepodległościowej. Przybliżyli w ten sposób ważne wydarzenia z dziejów narodu polskiego.

To była naprawdę ciekawa lekcja historii, podczas której nie nudzili się nawet najmłodsi członkowie naszej społeczności uczniowskiej- maluchy z punktu przedszkolnego. O oprawę artystyczną uroczystości zadbały nauczycielki: Alicja Głowacka oraz Paulina Zatorska Galeria foto

 

PostHeaderIcon Apel

 

Dnia 31. października 2014r. na godzinie wychowawczej odbył się apel informacyjny, podczas którego poinformowano społeczność szkolną o wygranych konkursach i zawodach sportowych.

Wręczono nagrodę Arkowi Urbańskiemu z klasy III, który zdobył I miejsce w konkursie plastycznym „Bliżej natury" organizowanym przez Zespół Szkół im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach.

Uczniowie obejrzeli także prezentację multimedialną dotyczącą zdrowego żywienia i aktywnego trybu życia przygotowaną przez panią Sylwię Żelazną - opiekuna szkolnego sklepiku i poprowadzoną przez Julię Rezmer - przewodniczącą szkoły. Galeria foto

 

PostHeaderIcon Jan Paweł II. Papież, który kochał dzieci

"Dzieci są wiosną rodziny i społeczeństwa, nadzieją, która ciągle kwitnie,
przyszłością, która bez przerwy się otwiera".

Św. Jan Paweł II

 

17. października obchodziliśmy w naszej szkole XIV Dzień Papieski pod hasłem „Świętymi Bądźcie" - dzień wdzięczności, łączności duchowej z Ojcem Świętym Janem Pawłem II. Z tej okazji uczniowie uczcili pamięć o Janie Pawle II w postaci ciekawych i pomysłowych prac plastycznych. Zadaniem dzieci było przedstawienie Papieża tak, jak go sobie wyobrażają. Zanim dzieci narysowały Papieża, na lekcji religii poznały Jego życie i pontyfikat. Pomysłodawcą przedsięwzięcia był pan Zbigniew Osmański.

Jan Paweł II to nasz najwybitniejszy rodak. Nam - dorosłym - dane było żyć podczas Jego niezwykłego pontyfikatu, przeżywać rok za rokiem coraz to nowe, zaskakujące wydarzenia, obserwować, jak zmieniała się Polska, Europa i świat dzięki niestrudzonej posłudze Papieża.

Pragniemy zachęcić do zadbania o to, aby dla następnego pokolenia - dla naszych uczniów - postać Karola Wojtyły nie stała się jedynie jedną z wielu, którą znajdą w podręcznikach historii. Opowiadajmy dzieciom o Papieżu-Polaku. O tym, jaki był, czego nas uczył, ile dla nas znaczył. Galeria foto

 
Projekty i akcje
Licznik odwiedzin