Imieniny

Data: 18 Listopad 2018    |    Imieniny: Aniela, Klaudyna, Roman

PostHeaderIcon Aktualności

PostHeaderIcon Pokaz mody dla Seniorów

 

Nasi uczniowie w sobotni wieczór 10. października 2014 roku - wcielili się w starszych niż są na co dzień. Świetlica wiejska w Brzoziu Lubawskim stała się sceną, na której zaprezentowali oni pokaz kolekcji dla seniorów - „Senior 2014". Młodzi artyści przygotowani przez panią Ewę Leśniewską zrobili sympatyczną niespodziankę swoim dziadkom, którzy świętowali „Dzień Seniora", przygotowany z inicjatywy lokalnych społeczników. Członkowie koła taneczno-teatralnego oprócz pokazu recytowali wiersze i tańczyli. Publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami. Za swoje artystyczne popisy otrzymali od pana Zbigniewa Lewickiego słodkie upominki, a od wójta gminy Kurzętnik Wojciecha Dereszewskiego publikację o przedsięwzięciach gminy w dekadzie członkostwa w Unii Europejskiej. Czekamy na kolejne aktorskie występy. Galeria foto


 

PostHeaderIcon Wtorek "Dzień Owoca"

 

Aktywnie włączając się w realizację rządowego programu „Owoce i warzywa w szkole", propagując jednocześnie ideę zdrowego żywienia zainicjowaliśmy wprowadzenie do sprzedaży owoców w sklepiku szkolnym. Samorząd Uczniowski przyłączył się także  do wyżej wymienionych przedsięwzięć w celu promowania właściwego odżywiania się. Członkowie SU wyszli z inicjatywą, aby każdy wtorek był „Dniem Owoca" w naszej szkole. Zachęcamy  dzieci do zdrowego odżywiania i regularnego jedzenia owoców poprzez sięgnięcie po jabłka, banany, gruszki, śliwki zamiast słodyczy. W każdy wtorek dzieci z domu przynoszą wybrane owoce, a potem spożywają zdrowe drugie śniadanie.

 

Samorząd Uczniowski 

PostHeaderIcon „Nie dam się dysleksji”

 

W dniach 06 - 12 października 2014r. obchodzony jest Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. Tegoroczne obchody przebiegają pod hasłem "Nie dam się dyslekcji". Jest to wydarzenie ogólnopolskie, któremu patronuje Polskie Towarzystwo Dysleksji. W naszej szkole organizowane były w tym czasie zajęcia z dziećmi ze specyficznymi problemami w czytaniu i pisaniu. Koordynatorem przedsięwzięcia była pedagog naszej szkoły - p. Magda Wiśniewska.

Zachęcamy do odwiedzenia zakładki Pedagog szkolny.
 

PostHeaderIcon Teatr w szkole

 

Dnia 7. października 2014r. w naszej szkole gościli aktorzy krakowskiego teatru „Kurtyna" prezentując dwa przedstawienia. Widownią pierwszego z nich - „Dzieci całego świata" byli najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Drugiego - „Uwierz w siebie" dzieci z klas IV-VI. Najmłodsi przenieśli się w świat wyobraźni i poznali odmienność kulturową różnych ras. Utrwalili sobie przede wszystkim pojęcie tolerancji i postawy dbałości o środowisko naturalne. Starsi uczniowie poprzez wartki spektakl przypomnieli sobie najważniejsze zasady savoir-vivru, zdrowego odżywiania, postawy asertywności. Oba spektakle wywarły na uczniach duże wrażenie, podobała się zarówno treść prezentowanych spektakli, jak i wartości inscenizacyjne. Były także dobrą lekcją dla wszystkich zebranych.

 

 
Projekty i akcje
Licznik odwiedzin