Imieniny

Data: 23 Luty 2018    |    Imieniny: Romana, Izabela, Damian

PostHeaderIcon Aktualności

PostHeaderIcon Szachy drużynowe w Grodzicznie

17.11.2017 r. w Zespole Szkół w Grodzicznie  odbyły się zawody w szachach drużynowych. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: Klaudia Stumska, Nikola Styborska, Michał Różankowski i Arkadiusz Urbański. Ogółem rozegrano 7 rund. Nikola i Klaudia zdobyły po 3 punkty i zajęły wśród dziewcząt 4. i 5. miejsce. W klasyfikacji drużynowej nasze reprezentantki zajęły 1. miejsce.  Wśród chłopców A. Urbański zdobył 4 punkty i uplasował się na 7. miejscu, zaś M. Różankowski z dorobkiem 2 p. był 17. Drużynowo ekipa chłopców zajęła miejsce poza pierwszą trójką. Galeria foto.
 

PostHeaderIcon Gminny konkurs recytatorski "Droga do niepodległej"

Gminny konkurs recytatorski "Droga do niepodległej" 9 listopada 2017 r. w Gminnym Centrum Kultury w Kurzętniku odbyła się wieczornica poświęcona 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.Jednym z punktów uroczystości był konkurs recytatorski pod hasłem "Droga do niepodległej" dla uczniów klas IV - VII ze szkół gminy Kurzętnik.Wystąpiło siedmioro młodych recytatorów. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Klaudia Stumska  z kl. VI i Oliwia Płotka z kl. V. Klaudia zajęła II miejsce.Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom i życzymy dalszych sukcesów.Uczennice do konkursu przygotowała pani Alicja Głowacka.
 

PostHeaderIcon Bieg Niepodległości

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości na stadionie nowomiejskim odbył się tradycyjny Bieg Niepodległości. W tym roku była to już 48 edycja tych zawodów. Uczestniczyło w nim 11 uczniów naszej szkoły.

1.     Maja Cegielska  - 1 miejsce ( na ok. 5 uczestników )

2.     Oliwia  Kamińska - 4

3.     Zuzanna  Kamińska - 14

4.     Karol  Kowalski - 7

5.     Przemysław  Margalski - 16

6.     Mateusz Kowalski - 19

7.     Adrian  Domżalski - 23

8.     Roksana  Cegielska - 12

9.     Dominika  Patalon - 29

10.    Nikola  Styborska - 31

11.    Otylia Ulińska - 1

W zawodach punktowali uczniowie zajmujący miejsca w pierwszej dziesiątce. Nasi reprezentanci zdobyli łącznie 31 punktów. W klasyfikacji drużynowej pierwsze  miejsce zdobyła SP w Kurzętniku - 64 p., na drugim miejscu była SP nr 1 w Nowym Mieście Lub. - 60 p., na trzecim - SP nr 2 w Nowym Mieście- 53 p.

 

PostHeaderIcon X Międzywojewódzki Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej

W dniach 8-9 listopada w Nowym Mieście Lubawskim odbyła się X Międzywojewódzki Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowały Patrycja Margalska w piosence "Tu wszędzie jest moja Ojczyzna", Anastazja Kłosowska w piosence "Kocham Cię Polsko" i Monika Gronowska w piosence "Kiedy żołnierze wracają". Muzyczny "poziom" festiwalu był bardzo wysoki i obfity w piękne wykonania piosenek i pieśni patriotycznych. Uczennica naszej szkoły Anastazja Kłosowska (z I klasy) wyśpiewała III miejsce! Ogromnie się cieszymy i gratulujemy wszystkim laureatom.
 
Projekty i akcje
Licznik odwiedzin