Imieniny

Data: 20 Sierpień 2018    |    Imieniny: Sabina, Sobiesław, Bernard

PostHeaderIcon Aktualności

PostHeaderIcon Wycieczka rowerowa klasy 5

Dnia 13.04.2018 r. odbyła się wycieczka rowerowa klasy 5. Tym samym rozpoczęliśmy sezon rowerowy w naszej szkole. Trasa wycieczki wiodła z Brzozia Lubawskiego przez Bratuszewo, Sugajenko do Brzozia, a stamtąd do Brzozia Lub. Dystans nie jest co prawda zbyt długi - ok. 12 km, ale pozwolił łagodnie rozpocząć wiosenną przygodę z rowerem.
 

PostHeaderIcon Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - Tereszewo

12.04.2018 r. w Tereszewie odbyły się eliminacje gminne Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Szkoły podstawowe reprezentowane były przez drużyny składające się z 2 dziewcząt i 2 chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Otylia Ulińska, Klaudia Stumska, Wiktor Sasinowski i Michał Różankowski. Zawody składały się z dwóch części: teoretycznej, w ramach której trzeba było rozwiązać test z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego oraz części praktycznej polegającej na przejeździe rowerem na torze przeszkód. Nasi uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z testami, zajmując cztery pierwsze miejsca. Również tor przeszkód pokonali z najmniejszą ilością punktów karnych, a Otylia -jako jedyna- przejechała go bezbłędnie i została najlepszym zawodnikiem turnieju w klasyfikacji indywidualnej szkół podstawowych. W klasyfikacji drużynowej nasi uczniowie zajęli 1. miejsce i reprezentować będą Gminę Kurzętnik na etapie powiatowym. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 

PostHeaderIcon Zapal się na niebiesko dla autyzmu oraz Światowy Dzień Zespołu Downa

Zapal się na niebiesko dla autyzmu oraz Światowy Dzień Zespołu Downa 12.04.2018 r.
Dzisiaj w naszej szkole królował kolor niebieski i skarpetki „nie do pary". W marcu obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa, natomiast kwiecień jest miesiącem Autyzmu. Kolorowe skarpetki nie do pary to symbol niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa. Organizowane wydarzenia mają na celu promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym. "Na niebiesko dla autyzmu" to obchody światowego miesiąca wiedzy o tym zaburzeniu. Celem akcji jest pomoc w zrozumieniu tego zaburzenia i uwrażliwienie innych na problemy dotkniętych nim osób i ich rodzin. Taki też cel miał dzisiejszy apel. Nasi uczniowie na znak solidarności i tolerancji dla osób z Autyzmem i Zespołem Downa ubrali się na niebiesko i „nie do pary". Pani E. Leśniewska i p. H. Rynkowska zapoznały uczniów z celem tej akcji, objawami zaburzeń i zwróceniem szczególnej uwagi na tolerancję wobec tych osób. Następnie dyrektor szkoły pani A. Błaszkowska podsumowała wyniki konkursów w których z sukcesami uczestniczyli nasi uczniowie.
 

PostHeaderIcon Konkurs ortograficzny "O złote pióro Starosty"

10 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku odbył się powiatowy konkurs ortograficzny "O złote pióro Starosty". Najlepsi uczniowie z poszczególnych gmin powiatu nowomiejskiego stanęli do zmagań z polską ortografią w 3 kategoriach szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Do rywalizacji w kategorii szkół podstawowych przystąpiło 20 uczniów. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy VII: Dorota Figurska i Roksana Różankowska. Poziom umiejętności uczestników był tak wysoki, że o zwycięstwie zadecydowały dogrywki. W rezultacie tych zmagań Dorota Figurska znalazła się w gronie najlepszych, zajmując II miejsce. Nagrody zwycięzcom wręczyła Pani Wicestarosta Nowomiejski Katarzyna Trzaskalska.
 
Projekty i akcje
Licznik odwiedzin