Imieniny

Data: 20 Sierpień 2018    |    Imieniny: Sabina, Sobiesław, Bernard

PostHeaderIcon Aktualności

PostHeaderIcon "Stare odmiany jabłoni już w szkolnym ogrodzie".

23 kwietnia posadziliśmy jabłonki w naszym ogrodzie. Kosztele, antonówki, malinówki, szare renety i koksy-czekamy na owoce:) Podczas spotkania z rodzicami dnia 18 kwietnia odbyła się kolejna promocja projektu. Tego popołudnia rozdawaliśmy ulotki zawierające informacje o działaniach związanych z Tradycyjnym sadem.

 

PostHeaderIcon Koncert muzyki instrumentalnej.

20 kwietnia 2018 r. miało miejsce w naszej szkole wyjątkowe wydarzenie. Gościliśmy uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim, którzy przygotowali dla nas koncert muzyki instrumentalnej. Uczniowie Szkoły Muzycznej przy akompaniamencie nauczycieli wykonywali utwory na instrumentach takich jak pianino, akordeon, skrzypce, wiolonczela, gitara, flet poprzeczny, klarnet, trąbka, saksofon, sakshorn oraz ksylofon. Była to niezwykła lekcja muzyki, dzięki której można było lepiej poznać brzmienie poszczególnych instrumentów, a także zasłuchać się w pięknie wykonywane utwory. Dzisiejszy koncert był też zachętą dla uczniów naszej szkoły aby podjąć naukę w Szkole Muzycznej, co potwierdziła Pani Iwona Mrozińska, która zaprosiła do nauki gry na instrumentach. Występy młodych instrumentalistów spotkały się w z wielką sympatią wśród publiczności i nagradzane były gromkimi brawami.
 

PostHeaderIcon Szkolny Turniej Patriotyczny

19.04.2018 r. odbył się Szkolny Turniej Patriotyczny. Było to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w naszej szkole. Jest to jedno z działań realizowanych w ramach Roku dla Niepodległej. W ten sposób realizowano także zadania wynikające z projektu Szkoła Młodych Patriotów, który realizowany jest w naszej placówce. Celem turnieju było uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, kształtowanie postaw patriotycznych, a także pogłębianie wiedzy o naszej Ojczyźnie. W zmaganiach uczestniczyły trzyosobowe reprezentacje klas 4. 5, 6 i 7. Uczestnicy odpowiadali na wylosowane pytania oraz wykonywali zadania zespołowe. Wśród tych zadań należało rozpoznać na ilustracjach sylwetki znanych Polaków, a także rozpoznać sylwetki władców Polski na banknotach. Oceniono wcześniej wykonane przez poszczególne klasy plakaty nawiązujące do rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Ostatnim zadaniem startujących zespołów było ułożenie Kodeksu Młodego Patrioty. Pomocą była tu przeprowadzona wcześniej debata na temat patriotyzmu dawniej i współcześnie. W trakcie pracy drużyn zgromadzona na sali publiczność śpiewała różne pieśni patriotyczne, miedzy innymi „O mój rozmarynie", „Ułani, ułani" i inne. Po podsumowaniu wszystkich zadań i podliczeniu punktów ogłoszono wyniki turnieju. Zwyciężyła reprezentacja kl. 7, drugie miejsce zajęli uczniowie kl. 4, trzecie-klasa 6 i czwarte - klasa 5. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, wszyscy zawodnicy dyplomy dla klas oraz skromne upominki ufundowane przez dyrektor szkoły - A. Błaszkowską. Koordynatorami turnieju byli : E. Leśniewska i R. Krajnik, stronę muzyczną poprowadziła - H. Rynkowska.
 

PostHeaderIcon Wywiadówka szkolna

Dnia 18.04.2018 r. (środa) odbędzie się wywiadówka:
15.00 - punkt przedszkolny i oddział przedszkolny
16.00 - klasy I - VII.
Rada Rodziców informuje, że będzie możliwość obejrzenia zdjęć klasowych i koleżeńskich.

 
Projekty i akcje
Licznik odwiedzin