Imieniny

Data: 28 Maj 2018    |    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

PostHeaderIcon Aktualności

PostHeaderIcon Konkurs ortograficzny "O złote pióro Starosty"

28 lutego 2018r. w Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach odbyły się gminne eliminacje konkursu ortograficznego "O złote pióro Starosty". Do zmagań z niełatwą polską ortografią stanęło 12 uczniów ze szkół podstawowych oraz      5 uczniów z gimnazjów gminy Kurzętnik. Naszą szkołę reprezentowały 3 uczennice: Klaudia Stumska z kl. VI oraz Dorota Figurska      i Roksana Różankowska z kl. VII. Nadrzędnym celem konkursu było wyłonienie laureatów, którzy będą reprezentować naszą Gminę podczas powiatowego konkursu. Nasze uczennice spisały się na medal. Roksana Różankowska zajęła I miejsce, a Dorota Figurska   III miejsce. Tym samym zakwalifikowały się do etapu powiatowego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Uczennice do konkursu przygotowała pani Alicja Głowacka.

 

PostHeaderIcon Powiatowy turniej ringo w Mrocznie

26.02.2018 r. w  Mrocznie odbył się powiatowy turniej w ringo. Uczestnicy startowali w grach drużynowych w 4 kategoriach: dziewczęta rocznik 2005 i młodsze, chłopcy r. 2005 i młodsi, dziewczęta r. 2004-2002 i chłopcy r.2004-2006. Nasi reprezentanci startowali we wszystkich kategoriach. Starsze dziewczęta - O.Ulińska i N. Wiśniewska zajęły 4. miejsce,  chłopcy z tej kategorii wiekowej  - W.Auda i W. Sasinowski - byli 3. W młodszej grupie  szkołę reprezentowali K. Krajewska i K. Stumska - zajęli 3. miejsce, młodsi chłopcy -W. Gruźlewski i A. Urbański - również  uplasowali się na 3. miejscu.
 

PostHeaderIcon Program "Kubusiowi Przyjaciele Natury"

Dzieci z punktu przedszkolnego  realizowały program  "Kubusiowi Przyjaciele Natury" o tematyce przyrodniczej i ekologicznej. Nauczycielka przedszkola Ewa Zalewska  prowadziła  zajęcia   w następujących  tematach: Jesteśmy częścią przyrody. Zdrowo rośniemy, gdy zdrowo jemy. Porządek w śmieciach? Segregujemy! oraz Chcemy oddychać świeżym powietrzem! Wszystkie  dzieci otrzymały książeczki edukacyjne, które z wielkim zaangażowaniem wypełniały. Pzedszkolaki słuchały opowiadań ekologicznych, oglądały bajkę edukacyjną  dołączoną do programu. Na zakończenie każde dziecko otrzymało dyplom a punkt przedszkolny  w Brzoziu Lubawskim  po raz trzeci ma prawo do podługiwania się Certyfikatem "Kubusiowi Przyjaciele Natury'.  Dzięki udziałowi w programie udało się wprowadzić najmłodszych w piękny i fascynujący świat przyrody oraz  nauczyć szacunku do zwierząt i roślin. Ponadto nauczycielka starła się  zachęcić dzieci  do zdrowego odżywianaa,  a przez to wprowadzić do  pełnego uśmiechu i energii stylu życia.

 

PostHeaderIcon Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

"Niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają"- Mikołąj Rej
21 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Został on ustanowiony w 1999r. przez UNESCO, żeby podkreślić bogactwo i różnorodność językową świata. Chciano również zwrócić uwagę na liczbę języków zagrożonych oraz ginących. Obecnie na świecie istnieje około 6,5 tysiąca języków, z których połowa jest tak rzadko używana, że może zniknąć w ciągu następnych pokoleń. Niektórzy naukowcy przewidują, że do końca XXI wieku przetrwa zaledwie jedna dziesiąta obecnie używanych języków. Naszym językiem ojczystym jest język polski.

Więcej…

 
Projekty i akcje
Licznik odwiedzin