Imieniny

Data: 23 Luty 2018    |    Imieniny: Romana, Izabela, Damian

PostHeaderIcon Aktualności

PostHeaderIcon Kolorowi sadownicy realizują projekt „Tradycyjny sad”.

Grupa uczniów z klasy VII realizuje ogólnopolski  projekt  pt.: „Tradycyjny sad". Opiekunem uczniów jest p. Justyna Nizgorska.

Mamy do wykonania wiele zadań. Obecnie budujemy zespół i zgłębiamy treści dotyczące starych odmian jabłoni.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Półfinał II Mistrzostw Województwa W-M SZS w Unihokeju w Mrocznie

21 listopada w Zespole Szkół w Mrocznie rozegrany został Półfinał II Mistrzostw Województwa W-M SZS w Unihokeju. W zawodach uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Wśród chłopców szkół podstawowych były dwie drużyny Mroczno i Brzozie Lubawskie .Reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim rozegrała jeden mecz z reprezentacją Mroczna. Po półgodzinnej grze wynik był remisowy (1:1 ). Nie zmienił się po 10 minutach dogrywki. O zwycięstwie zdecydowały rzuty karne, w których lepsi okazali się nasi reprezentanci. Za zajęcie 1. miejsca otrzymali puchar ufundowany przez Wójta Gminy Grodziczno i przepustkę do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Morągu. Gratulujemy. Skład naszej drużyny: W. Gruźlewski, K. Nehring, M. Płotka, K. Puwalski, P. Puwalski, A. Urbański, B. Szelągowski. Galeria foto.
 

PostHeaderIcon IV Niepodległościowy Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Kurzętnik

19.11.2017 r. w naszej szkole odbył się Turniej Szachowy o Puchar Wójta gminy Kurzętnik. Była to 4. edycja turnieju szachowego organizowanego w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim, któremu patronuje wójt naszej gminy - Pan W. Dereszewski. W zmaganiach uczestniczył 32 graczy, którzy podzieleni zostali na dwie grupy: seniorów i juniorów. Turniej rozgrywano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Po zakończeniu rozgrywek wyłoniono zwycięzców. Wśród seniorów zwyciężył Maciej Jeda z Nowego Miasta, na drugim miejscu uplasował się Kamil Lendzion z Brzozia Lub. , trzeci był Rafał Żorański również z Brzozia. Juniorów po zakończeniu gier podzielono na dwie grupy: junior młodszy- do 8 lat i junior starszy - ponad 8 lat, w każdej grupie oddzielnie dziewczęta i chłopcy. Wśród dziewcząt  młodszych pierwsza była W.Dziodko z Nowego Miasta przed M. Szelągowską z Bratuszewa i O. Brodzińska z Nielbarka. Wśród chłopców w tej grupie pierwsza trójkę stanowią: A. Kądziela z Kurzętnika, K. Bittel i J. Wanat z Brzozia Lub. W grupie ponad 8 lat pierwsza trójka chłopców to : W. Grzywacz, M. Jeda i C. Szwarc, zaś wśród dziewcząt były tylko 2 uczestniczki. Zwyciężyła M. Grzywacz przed D. Figurską z Krzemieniewa. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali puchary i medale i dyplomy, które wręczył Wójt Gminy Kurzętnik- Wojciech Dereszewski. Dziękujemy Panu Wójtowi za objęcie po raz 4. patronatu na turniejem. Sędzią turnieju był Pan Roman Biegajski z Klubu Szachowego „Hetman" w Nowym Mieście Lub. , któremu  dziękujemy za pomoc w organizacji i prowadzeniu zmagań. W organizację  turnieju włączyła się Pani Dyrektor oraz  szkolna Rada Rodziców, która zapewniła poczęstunek dla wszystkich uczestników. Szkolnym koordynatorem był R. Krajnik. Galeria foto.

 

PostHeaderIcon PROJEKT „Wiem, co jem”

Nauczyciele w naszej szkole pracują wykorzystując aktywizujące metody kształcenia. Metoda projektu jest jedną z nich. Można powiedzieć szerzej, że jest strategią dydaktyczną.  Z badań PISA (2016) wynika, że polscy uczniowie zajmują 10 miejsce w Unii Europejskiej w rozumowaniu w naukach przyrodniczych, 4 w czytaniu i interpretacji, 6 w matematyce. Jednak jeżeli chodzi o twórcze rozwiązywanie problemów wypadamy niestety nieco gorzej... Jest więc nad czym popracować. Jednym z wielu projektów realizowanych przez naszych uczniów jest projekt o charakterze badawczym realizowany na lekcjach biologii pt.: „Wiem, co jem". Jego cele: poszerzenie wiedzy na temat zdrowego żywienia, zbilansowanej diety, aktywności ruchowej; kształtowanie postaw i nawyków w zakresie prawidłowego żywienia i uprawiania aktywności fizycznej;  dostarczenie wiedzy i umiejętności korzystania z informacji zamieszczanych na opakowaniach produktów spożywczych i suplementacji; rozszerzenie asortymentu sklepiku szkolnego o zdrowe produkty;  propagowanie zdrowego stylu życia w szkole i w domu; uświadomienie zagrożeń związanych z nieprawidłowym odżywianiem dla młodego organizmu - nadwaga, otyłość, anoreksja, bulimia. Uczniowie działają jak naukowcy-prowadza badania ankietowe i doświadczenia laboratoryjne. Na koniec zorganizują konkurs na temat zdrowego odżywiania dla młodszych kolegów. Galeria foto.

 
Projekty i akcje
Licznik odwiedzin