Imieniny

Data: 20 Październik 2018    |    Imieniny: Urszuli, Celiny, Hilarego

PostHeaderIcon Aktualności

PostHeaderIcon III Rodzinny Rajd Rowerowy

9.06.2018 r. odbył się III Rodzinny Rajd Rowerowy, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły ze swoimi rodzicami. Przedsięwzięcie było elementem obchodów Dni Rodziny w naszej gminie, a jednocześnie w ten sportowy sposób uczciliśmy 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Po przejechaniu ok. 5 km rowerzyści dotarli na teren wyrobiska w Nielbarku. Pierwszym zadaniem był „Marsz dla Niepodległej". Uczestnicy zostali podzieleni na 3 drużyny, które miały za zadanie przejść po specjalnie oznakowanej trasie i odczytać hasło nawiązujące do rocznicy niepodległości i patriotyzmu lokalnego. Wszystkie zespoły sprawnie poradziły sobie z zadaniem. Po wspólnym ognisku i posileniu się smażonymi kiełbaskami młodzi rowerzyści sprawdzali swoje umiejętności jazdy rowerem na torze przeszkód. Po kilku godzinach rowerzyści udali się w drogę powrotną do Brzozia Lubawskiego i mimo miejscami trudnej trasy zadowoleni wrócili do domów. W imprezie uczestniczyło 25 miłośników rowerów. Koordynatorami rajdu był R. Krajnik przy pomocy M. Wiśniewskiej.
 

PostHeaderIcon Działania związane z 100-leciem odzyskania przez Polskę Niepodległości

Działania związane z 100-leciem odzyskania przez Polskę Niepodległości od września 2017 r. do listopada 2018 r.
 

PostHeaderIcon Powiatowy konkurs pięknego czytania.

5 czerwca w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tereszewie odbył się Powiatowy konkurs pięknego czytania. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VI - Klaudia Stumska. Pierwszym zadaniem konkursowym było przeczytanie przygotowanego wcześniej utworu o tematyce niepodległościowej autorstwa Władysława Bełzy. Kolejne zadanie polegało na pięknym przeczytaniu wylosowanego fragmentu. Okazało się ono stosunkowo trudne i w wielu przypadkach zadecydowało o końcowym wyniku. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury wyłoniło zwycięzców. Klaudia wywalczyła I miejsce i tym samym uzyskała tytuł "Mistrza pięknego czytania". Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci- nagrody książkowe.
Klaudii serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Uczennicę do konkursu przygotowała Alicja Głowacka.
 

PostHeaderIcon Rajd harcerski „ZIELONEGO LIŚCIA 2018"

W dniach 01-02.06.2018 nasza Drużyna harcerska im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim uczestniczyła w Rajdzie harcerskim „ZIELONEGO LIŚCIA 2018" w bazie obozowej w Gaju. Było to niezapomniane przeżycie, zważywszwy na nowe zadania, które drużyny musiały wykonać i związane z nimi emocjami. Pierwszego dnia było wiele atrakcji. Jedną z nich była wędrówka do Łąkorza, podczas której trzeba było odnaleźć poszczególne punkty, osoby i oczywiście zdać z tego relację przełożonym. Odbyło się również szkolenie z pierwszej pomocy, musztry, szyfrowania i posługiwania się kompasem.Następnego dnia trzeba było wykazać się zdobytymi wcześniej umiejętnościami na trasie zabawy terenowej, która była nie lada wyzwaniem dla naszych zuchów i harcerzy. Drużyna na podstawie mapy pokonała wiele kilometrów, odnalazła wszystkie na niej określone punkty i na czas dotarła do bazy. Podczas rajdu nie zabrakło także czasu na zabawę, wspólne ognisko, śpiewy, sportowe zawody, rozmowy i odrobinę snu... Opiekę nad zuchami i harcerzami sprawowały: pani Ewa Leśniewska i Halina Rynkowska.
Z harcerskim pozdrowieniem CZUWAJ!
 
Projekty i akcje
Licznik odwiedzin