Imieniny

Data: 28 Maj 2018    |    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

PostHeaderIcon Aktualności

PostHeaderIcon "Dzień Nowoczesnych Technologii w Edukacji".

21. marca 2018 r. obchodziliśmy pod hasłem "Dnia Nowoczesnych Technologii w Edukacji". Podzieleni na klasy uczniowie I - VII brali udział w zajęciach pokazowych, podczas których mieli możliwość obejrzeć i przetestować nowoczesny sprzęt laboratoryjny i informatyczny, którym dysponuje szkoła. Do dyspozycji dzieci były: mikroskop cyfrowy, gry do nauki programowania Scottie Go, tablety, smartfony, komputery, laptopy, tablice multimedialne, przyrząd do demonstracji brył obrotowych i wiele innych. Podczas pokazów pojawili się także rodzice. Uczennica klasy piątej Nikola Styborska pokazała jak działa Evolution Robot - robot sterowany za pomocą aplikacji internetowej. Każde z tych urządzeń okazało się świetną pomocą dydaktyczną, a uczniom dały możliwość zabawy i jednocześnie nauki. Uczniowie mogli także zmierzyć się z testem dostępnym na stronie Akademii NASK dotyczącym nowych technologii. Klasa VII przygotowała również prezentacje na ten dzień, które wyświetlały się na rzutniku. Jednym słowem - było mnóstwo atrakcji. Dziękujemy p. J. Nizgorskiej za udostępnienie sprzętów laboratoryjnych oraz p. K. Dembek za organizację.
Nowoczesne narzędzia IT dla edukacji dają możliwość korzystania z aplikacji uczących matematyki, nauk przyrodniczych i logicznego myślenia. Taka forma zajęć to duże urozmaicenie i atrakcyjny sposób nauki. Praca z tymi urządzeniami uczy cierpliwości, pomaga ćwiczyć koncentrację, spostrzegawczość oraz pobudza dziecięcą wyobraźnię.
 

PostHeaderIcon IMIENINOWA UROCZYSTOŚĆ MARSZAŁKA Z WYRÓŻNIENIEM DLA NASZEJ SZKOŁY

Dnia 19. marca 2018 r. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim miała zaszczyt brać udział  w uroczystości imienin Józefa Piłsudskiego - symbolu odrodzenia wolnej Polski - kultywowanych przez Związek Piłsudczyków RP. Podczas wydarzenia przedstawiciele rządu, samorządów i młodzież złożyli kwiaty przed tablicą upamiętniającą postać jednego z najistotniejszych architektów II Rzeczypospolitej. Uroczystość nabrała szczególnie wyjątkowego charakteru, gdy na ręce dyrektorów trzech wyróżnionych  szkół Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski - Sławomir Sadowski  wręczył Certyfikaty „Szkoły Promującej Niepodległą". Z uwagi na to, iż jesteśmy szkołą realizującą działania promujące osiągnięcia Polskiego Czynu Niepodległościowego Pani Dyrektor otrzymała Certyfikat. Tym samym, Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim wpisana została na listę szkół promujących Niepodległą.

Dziękujemy za docenienie działalności naszej szkoły w tematyce kultywowania Niepodległej.
 

PostHeaderIcon Rekolekcje wielkopostne: 19-21 III 2018r.

Poniedziałek 19 III:

godz. 11.30  Msza św. z nauką rekolekcyjną kl. 0-VII

godz. 12.20 - 13.00  -  Nauka dla dzieci w kościele - klasy III-VII

- Film w szkole klasy 0-II.

 

Wtorek 20 III:

godz. 11.30  Droga krzyżowa w kościele kl. 0-VII.

godz. 12.20 - 13.00  Msza św. z nauką rekolekcyjną kl. 0-VII.

 

Środa 21 III:

godz. 11.30    - Nauka pieśni religijnych w szkole kl. 0-III.

- Spowiedź w kościele kl. IV - VII

godz. 12.20 - 13.00  Msza św. z nauką rekolekcyjną kl. 0-VII.

 

PostHeaderIcon Byliśmy na „ Zemście” Aleksandra Fredry

15 marca 2018 roku uczniowie klas V-VII obejrzeli  przedstawienie pt."Zemsta" przygotowane  przez Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza  z Wrocławia. Widowisko Fredry wprowadziło młodych widzów w świat, który w rzeczywistości nie odbiega od współczesnych realiów, w których żyjemy. Uczestnicy spektaklu mogli przekonać się, że sztuka ta jest ponadczasowa, świetnie skonstruowana a do tego niezmiernie zabawna. Aktorzy Teatru Narodowego doskonale ukazali humorystyczny, pełen ciepła i pobłażliwości obraz dawnego świata szlacheckiego. Była to swego rodzaju lekcja historii z przymrużeniem oka, w czasie której mogliśmy przenieść się na stary zamek, umiejscowiony na spokojnej wsi polskiej końca XVIII wieku. Na kilkadziesiąt minut „zatopiliśmy" się w świat bohaterów „Zemsty", którzy mimo swych przywar, mieli w sobie coś takiego, że nie da się ich nie lubić. Począwszy od Papkina, tchórzliwego fircyka ślepo zapatrzonego w wielki świat, przez Cześnika, porywczego zawadiakę, który szybciej działa niż myśli, a skończywszy na Rejencie - pozornie skromnym, a  w rzeczywistości obłudnym i chciwym człowieku. Uwagę uczniów zwrócił charakterystyczny język między postaciami, błyskotliwy i barwny. Stroje aktorów odpowiednio przybliżyły młodym widzom modę tamtego okresu. Sztuka świetnie przekazała naczelne myśli autora, ideę zawartą w utworze, jego pierwotny sens i cel powstania. Duch Aleksandra Fredry unosił się nad nami przez cały czas przedstawienia. Oczywiście czasy się zmieniają, ale my pozostajemy tacy sami, a zatem warto przyjrzeć się sobie w krzywym zwierciadle. Wszak wszyscy wiemy, że śmiech to zdrowie!

 
Projekty i akcje
Licznik odwiedzin