Imieniny

Data: 23 Luty 2018    |    Imieniny: Romana, Izabela, Damian

PostHeaderIcon Aktualności

PostHeaderIcon Wieczornica Hufca ZHP Nowe Miasto Lubawskie

Dnia 08.12.2017 odbyła się Wieczornica Hufca ZHP Nowe Miasto Lubawskie. To bardzo ważne wydarzenie dla środowiska harcerskiego, na które została zaproszona także nasza drużyna. Głównym celem spotkania było podsumowanie minionego roku przez Harcerzy z naszej okolicy. Było ono także świetną okazją by wspólnie porozmawiać czy pośpiewać. Dla naszych uczniów było to niewątpliwie wielkie wydarzenie, którego byliśmy częścią. Czuwaj!
 

PostHeaderIcon Konkurs Poezji Śpiewanej

Dnia 7 grudnia odbył się w naszej szkole Konkurs Poezji Śpiewanej, którego koordynatorem była Pani Dyrektor Anna Błaszkowska oraz Halina Rynkowska. Było to pierwsze tego rodzaju wydarzenie, a wiersze ubrane w dźwięki i melodię były uczniom dotąd mało znane. Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: pani Justyna Nizgorska, pani Renata Żywicka oraz gość specjalny - pani Sylwia Lewicka - wokalistka i instruktor muzyczny. Do zmagań muzycznych przystąpiły: Maja Jacuńska, Anastazja Kłosowska, Maria Gruźlewska, Oliwia Płotka i Klaudia Stumska, która swoim wykonaniem zachwyciła jury i tym samym wyśpiewała Grand Prix konkursu. Pozostali uczestnicy również zostali nagrodzeni dyplomami i równorzędnymi nagrodami. Po zakończeniu przesłuchań konkursowych pani Sylwia Lewicka wykonała dla naszych uczniów koncert poezji śpiewanej, a także piosenki z bajek, które cieszyły się dużym aplauzem i wywarły ogromne wrażenie na słuchaczach. Gratulujemy wykonawcom i zachęcamy do udziału w kolejnych przedsięwzięciach poetyckich i muzycznych organizowanych w naszej szkole.
 

PostHeaderIcon Mikołaj w naszej szkole

Dnia 6. grudnia gościliśmy w naszej szkole Mikołaja, który przybył do nas z Gminnego Centrum Kultury w Kurzętniku. Z tej okazji uczniowie klasy II pod kierunkiem wychowawczyni-Renaty Żywickiej przygotowali przedstawienie mikołajkowe. W uroczystości uczestniczyły dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego, uczniowie klas I-III, rodzice, którzy włączyli się w wykonanie świątecznych strojów dla swoich dzieci oraz nauczyciele. Każda z klas miała do wykonania zadanie, które otrzymała w liście od świętego Mikołaja. Wszyscy doskonale się bawili i otrzymali paczki ze słodyczami od klasowych rad Rodziców. Mikołaj wręczył również wszystkim uczniom naszej szkoły słodki upominek.
Serdecznie dziękujemy!
 

PostHeaderIcon Apel informacyjny

Dnia 29. listopada odbył się apel informacyjny. Wszyscy uczniowie naszej szkoły zostali zapoznani z celami i zadaniami wynikającymi z  projektu realizowanego w naszej szkole pt.: "Tradycyjny sad". Kolorowi sadownicy, czyli członkowie zespołu przedstawili swój wkład pracy w realizację dotychczasowych  zadań. Podczas apelu zwrócono uwagę na bezpieczne zachowanie się w szkole oraz w drodze do szkoły i ze szkoły. Zaproszono także wszystkie chętne osoby do wzięcia udziału w jutrzejszym "Koncercie Pieśni Patriotycznych"
 
Projekty i akcje
Licznik odwiedzin