Imieniny

Data: 21 Styczeń 2019    |    Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław

PostHeaderIcon Aktualności

PostHeaderIcon Turniej Sportowo - Obronny

W dniach 9 - 11 listopada 2018 r. reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w finale wojewódzkim Turnieju Sportowo - Obronnego organizowanego z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Klaudia Stumska, Wiktor Auda i Wiktor Sasinowski. Turniej rozgrywany był pod patronatem Kuratora Oświaty w Olsztynie, a współorganizatorem była Liga Obrony Kraju. Uczestnicy rywalizowali w kilku konkurencjach. Na początku był test wiedzy z zakresu historii walk o niepodległość w okresie od upadku powstania styczniowego do roku 1920. Po teście uczestnicy zostali przewiezieni na tereny leśne, gdzie czekało na nich szereg zadań praktycznych: strzelanie z wiatrówki, rzut granatem do celu, bieg na orientację, na trasie którego zadania praktyczne to: przenoszenie skrzynki z „amunicją", udzielanie pierwszej pomocy oraz przenoszenie rannego na noszach. Po podsumowaniu wszystkich konkurencji ogłoszono wyniki i nagrodzono pierwsze trzy zespoły. Zwyciężyła reprezentacja SP w Górowie, 2. miejsce uzyskała SP w Pieckach, a 3. - SP w Iławie. Nasz reprezentacja zajęła dalsze miejsce. Klaudia Stumska indywidualnie otrzymała nagrodę dla najmłodszej uczestniczki Turnieju. Galeria foto.
 

PostHeaderIcon Obchody 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Kurzętniku

Dnia 11 listopada 2018 r. uczestniczyliśmy w obchodach 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Kurzętniku. Obchody rozpoczęła msza święta za Ojczyznę w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Kurzętniku, którą odprawił proboszcz Zdzisław Szymański. Brały w niej udział wszystkie poczty sztandarowe ze szkół i ochotnicze straże pożarne. Potem odbył się przemarsz na halę Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły, gdzie trwały dalsze uroczystości. Na wstępie przemówienie wygłosił wójt Wojciech Dereszewski. Odbył się również konkurs recytatorski „Drogi do Niepodległej", w którym uczennica klasy V Ada Dybowska zdobyła I miejsce, Klaudia Stumska z klasy VII - II miejsce, ogłoszono też wyniki Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej, w którym brali udział nasi uczniowie: Anastazja Kłosowska z klasy II zajęła II miejsce w kategorii klas I-III, Marysia Gruźlewska II miejsce w kategorii klas IV-VI. Do konkursu recytatorskiego przygotowywała pani Alicja Głowacka, a festiwalu muzycznego pani Halina Rynkowska. Więcej informacji o obchodach na stronie kurzetnik.wm.pl /zdjęcia pobrane ze strony kurzetnik.wm.pl/ Galeria foto.
 

PostHeaderIcon Apel poświęcony 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Dnia 9 listopada 2018 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Podczas uroczystości swoją obecnością zaszczycili nas: Pani Dyrektor Anna Błaszkowska, Wójt Gminy Kurzętnik - Wojciech Dereszewski, ksiądz Bernard Zakrzewski, właściciel firmy INTRAT Brzozie - pan Jacek Kierzenkowski, Rada Rodziców, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego. Apel rozpoczął się od odśpiewania 4 zwrotek hymnu państwowego "Mazurka Dąbrowskiego" punktualnie o godzinie 11:11 - włączając się w akcję "Rekord dla Niepodległej". Obecnych gości przywitała Pani Dyrektor, a następnie wójt, którzy skierowali swoje słowa do zgromadzonych. W swym wystąpieniu podkreślali jak ważne, dla nas Polaków, jest odzyskanie niepodległości. Uświadomili małym Polakom roli wartości w życiu narodu, oraz młodemu pokoleniu, że Święto Narodowe i praca codzienna jest sprawą wszystkich. Obowiązkiem rodziny i szkoły jest pielęgnowanie tradycji narodowych, co czynimy, na co dzień i od święta. Następnie głos oddano właścicielowi firmy INTRAT Brzozie panu Kierzenkowskiemu, który przekazał na ręce Pani Dyrektor nagrodę, w ramach współpracy firmy z naszą szkołą. Częścią główną apelu był montaż słowno-muzyczny pod kierunkiem pana Ryszarda Krajnika i pani Haliny Rynkowskiej, który przypomniał w skrócie najważniejsze karty historii, uczniowie recytowali piękne wiersze. Wszyscy obecni usłyszeli znane pieśni patriotyczne przekazywane z pokolenia na pokolenie. Apel został przygotowany przez uczniów klas IV-VIII. Po zakończeniu części oficjalnej rozstrzygnięto wyniki konkursu "Ojczyzna słowami malowana". W kategorii IV-VI I miejsce zdobyła Marysia Gruźlewska, II miejsce Wiktor Wilkowski, III miejsce Nikola Styborska. W kategorii VII-VIII I miejsce Monika Gronowska, II miejsce Klaudia Stumska, III miejsce Wiktoria Styborska. Rozdano również uczniom specjalne wydanie gazetki szkolnej "Orlego Gońca". Rada Rodziców również przygotowała miłą niespodziankę. Na 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości panie przygotowały niepodległościowy tort. To, że dziś możemy żyć w wolnej Polsce zawdzięczamy bohaterstwu, heroizmowi i poświęceniu wielu żołnierzy. Galeria foto.
 

PostHeaderIcon Wieczornica „Śpiewem, tańcem i słowem w hołdzie Niepodległej'

Dnia 8 listopada 2018 r. odbyła się w naszej szkole Wieczornica zatytułowana „Śpiewem, tańcem i słowem w hołdzie Niepodległej'. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pani Dyrektor Anna Błaszkowska, Wójt Gminy Kurzętnik Wojciech Dereszewski, Przewodniczący Rady Gminy Kurzętnik Zbigniew Lewicki, Rada Rodziców z przewodnicząca panią Joanną Czepek na czele, Sołtys wsi Brzozie Lubawskie Zbigniew Burzacki, Koło Gospodyń Wiejskich z panią Ireną Czepek na czele, ksiądz Proboszcz Bernard Zakrzewski oraz rodzice, uczniowie, nauczyciele naszej szkoły i członkowie społeczności lokalnej, którzy skorzystali z zaproszenia na tę wyjątkową uroczystość. Wieczornica rozpoczęła się „Modlitwą obozową" w wykonaniu zespołu wokalnego „Orlątka" pod kierunkiem pani Haliny Rynkowskiej. W programie uroczystości były wiersze autorstwa uczniów, pieśni w wykonaniu zespołu wokalnego i solistów, prezentacje multimedialne, taniec niepodległościowy, a także utwory muzyczne wykonane wspólnie przez Przewodniczącą Rady Rodziców Joannę Czepek i nauczyciela muzyki Halinę Rynkowską. Wszystkim uczestnikom rozdano specjalne wydanie gazetki szkolnej "Orlego Gońca" poświęcone 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Podczas występów nie dało się ukryć wzruszenia i pozytywnych emocji gości, które zakończyły się wspólnym odśpiewaniem czterech zwrotek Hymnu Państwowego. Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólny hołd NIEPODLEGŁEJ! Galeria foto.
 
Projekty i akcje
Licznik odwiedzin