Imieniny

Data: 28 Maj 2018    |    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

PostHeaderIcon Aktualności

PostHeaderIcon Konkurs Matematyczny Pangea

Dnia 6. kwietnia 2018 r. odbył się finał Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Pangea. Uczniowie klas IV - VII z całej Polski spotkali się w Międzynarodowej Szkole Meridian w Warszawie, aby napisać test finałowy. Test trwał 90 minut. Nasza uczennica Dorota Figurska w swojej kategorii zdobyła brązowy medal - znalazła się w najlepszej trzydziestce uczniów w swojej kategorii. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w Och Teatrze w Warszawie. Uczennicę do konkursu przygotowywała p. K. Dembek. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zainteresuje on większą ilość uczniów naszej szkoły.
 

PostHeaderIcon Życzenia Wielkanocne

 

PostHeaderIcon "Bezpiecznie na wsi"

Dnia 23. marca 2018 r. odwiedził naszą szkołę pracownik Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. W styczniu uruchomiono ósmą edycję konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych "Bezpiecznie na wsi", który co roku przyciąga dzieci zainteresowanych tematem bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a wsparcia organizacyjnego udziela Państwowa Inspekcja Pracy.

Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy", które ma zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania najczęściej występującym w gospodarstwach rolnych wypadkom - upadkom osób.
Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy plastycznej, w dowolnej technice, w formacie A3, ilustrującej hasło konkursowe. Termin nadsyłania prac konkursowych do Oddziałów Regionalnych Kasy upływa 6. kwietnia 2018 r. Regulamin konkursu dostępny jest pod adresem https://www.krus.gov.pl
 

PostHeaderIcon Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, Grodziczno

23.03.2018 r. w  budynku  Urzędu  Gminy w Grodzicznie  odbyły  się  eliminacje  powiatowe  Ogólnopolskiego  Turnieju  Wiedzy  Pożarniczej „Młodzież  zapobiega  pożarom". Uczestnicy  startowali w trzech  kategoriach  wiekowych:  klasa 6 i młodsi, kl. 7  i 2-3 gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne.  Wśród uczestników  były dwie reprezentantki naszej szkoły: Klaudia Stumska  z klasy 6  oraz Dorota  Figurska z klasy 7. Obie uplasowały się na drugich miejscach w swoich grupach wiekowych . Gratulujemy. Zwycięzcy poszczególnych kategorii zostali zakwalifikowani do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Nidzicy.


 
Projekty i akcje
Licznik odwiedzin