Imieniny

Data: 20 Sierpień 2018    |    Imieniny: Sabina, Sobiesław, Bernard

PostHeaderIcon Aktualności

PostHeaderIcon Uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klasy I.

W ramach obchodów „Tygodnia Bibliotek", który trwa od 8 do 15 maja 2018 roku, w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klasy I. Na uroczystość została zaproszona dyrektor szkoły pani Anna Błaszkowska, przedstawiciele Rady Rodziców pani Justyna Styborska i pani Ewelina Margalska, rodzice uczniów, nauczyciele i uczniowie. Na scenie zagościły natomiast bajkowe postacie w które wcielili się członkowie koła tanecznego, którzy pod kierunkiem p. Ewy Leśniewskiej przygotowali tę uroczystość. Pierwszacy dowiedzieli się jak dbać o książki, rozwiązywali zagadki i zadania, które bezbłędnie rozwiązywali. Na koniec złożyli uroczyste ślubowanie. Dyrektor szkoły p. A. Błaszkowska pasowała ich na czytelnika, a przedstawiciele Rady Rodziców wręczyli książki, które ufundowali. Uczniowie otrzymali również pamiątkowe dyplomy.
 

PostHeaderIcon Wojewódzki Turniej Szachowy

12.05.2018 r. w Kurzętniku odbył się Wojewódzki 60 Turniej Szachowy LZS o „Złota Wieżę". Każdą drużynę tworzyło czterech reprezentantów: dwóch seniorów, kobieta i junior. W reprezentacji Gminy Kurzętnik znalazło się dwoje uczniów naszej szkoły: Dorota Figurska i Wiktor Sasinowski. Po 7 rundach rozgrywek  wyłoniono zwycięzców. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli szachiści z Biskupca, drugie miejsce zdobyli gracze z Ostródy, trzecie - z Nowego Miasta Lubawskiego. Gmina Kurzętnik znalazła się na 11. miejscu.

 

PostHeaderIcon Turniej warcabowy w Radomnie

Czworo reprezentantów naszej szkoły uczestniczyło w niedzielę 13.05.2018 r.  w Turnieju Warcabowym  o Puchar Dyrektora Szkoły w Radomnie. Rozegrano 9 rund gier, zawodników kojarzono komputerowo. Po zakończeniu rozgrywek wręczono puchary i nagrody w kategoriach: open, kobiety, junior młodszy ( kl. 0- 3 ), junior starszy ( kl. 4 - 6 ). Nasi uczniowie uzyskali następujące wyniki: Wiktor Auda- 2. miejsce w kat. junior starszy, Nikola Styborska - 4. miejsce w tej kategorii. W kategorii junior młodszy Jan Wanat był 5., zaś Aleksander Puwalski - 7.

 

PostHeaderIcon Zajęcia otwarte z programowania

Dnia 10 maja 2018 r. odbyły się zajęcia otwarta dla nauczycieli i rodziców w klasie IV przeprowadzone przez  pana Zbigniewa Osmańskiego. Były to zajęcia z programowania. Uczniowie wraz ze swoimi rodzicami poznali podstawy programowania bez użycia komputera, następnie programowali sympatycznego duszka w programie Scratch oraz interaktywnie za pomocą edukacyjnej gry Scottie Go! Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i trwały prawie dwie godziny.

 
Projekty i akcje
Licznik odwiedzin