Imieniny

Data: 20 Październik 2018    |    Imieniny: Urszuli, Celiny, Hilarego

PostHeaderIcon Aktualności

PostHeaderIcon Apel informacyjny

Dnia 21 czerwca 2018 r. odbył się apel informacyjny podsumowujący rok szkolny 2017/2018. Pani Dyrektor Anna Błaszkowska powitała wszystkich zebranych, a następnie oddała głos prowadzącym szkolne organizacje, aby wyróżnili uczniów za szczególną działalność na rzecz szkoły. Na początku wręczono nagrody dla Samorządu Uczniowskiego: Klaudii Stumskiej, Nikoli Rydzińskiej, Roksany Cegielskiej i Wiktorii Styborskiej. Pani Katarzyna Dembek również wyróżniła Arkadiusza Urbańskiego za wysokie wyniki w Kangurze Matematycznym. Następnie oddano głos pani Sylwii Żelaznej, która wręczyła nagrody dla członków Spółdzielni Uczniowskiej - tu również nagrody odebrała Klaudia Stumska i Nikola Rydzińska. Kolejno oddano głos pani Ewie Leśniewskiej, która wręczyła nagrody dla uczestników "Gorączka Złota" oraz za czytelnictwo. W "Gorączce Złota" największą ilość zebrała Marysia Gruźlewska z klasy III, Wiktor Wilkowski z klasy III, Klaudia Stumska z klasy VI i Gabrysia Brzozowska z klasy IV. Najwięcej książek w roku szkolnym 2017/2018 przeczytały: Maja Koprowska z klasy I, Maja Cegielska z klasy I i Marysia Gruźlewska z klasy III. Pani Dyrektor Anna Błaszkowska przekazała informacje o zbiórce makulatury. Największą ilość makulatury zebrała klasa VII, następnie V i III. Nagrody indywidualne w zbiórce zdobyli: Bartosz Drozdowski z klasy VII, Wojtek Gruźlewski z klasy VII, Piotrek Waruszewski z klasy V i Roksana Cegielska z klasy V. Następnie przekazano informację o otrzymaniu od KRUS-u za udział w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci "Bezpiecznie na wsi - niebezpieczne atrakcje w wakacje". Nagrody otrzymał Wiktor Karbowski za zajęcie II miejsca i ex aequo III miejsce Maja Jacuńska i Ada Dybowska. Pani Justyna Nizgorska odebrała z rąk Pani Dyrektor książki dla uczniów od prowadzących warsztaty przyrodnicze, w których uczestniczyła klasa VI i VII. Kolejnym punktem było rozdanie nagród w konkursie na najładniejszą kartkę dla Królowej Elżbiety. Pani Anna Pąk nagrodziła uczennice: Dorotę Figurską z klasy VII, Maję Jacuńską z klasy I i Adę Dybowską z klasy IV. Na zakończenie Pani Dyrektor Anna Błaszkowska odczytała list Ministra Edukacji Narodowej oraz list Rzecznika Praw Dziecka dotyczący bezpiecznych wakacji. Informacje te zostały również umieszczone na stronie szkoły oraz facebook'u. Galeria foto.
 

PostHeaderIcon Warsztaty przyrodnicze

W dniach 18-20.06.2018 r. odbywają się dla uczniów klas VI i VII warsztaty przyrodnicze. Prowadzą je dr inż. Jerzy Kupiec z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz dr Agnieszka Bednarek z Uniwersytetu Łódzkiego. Dla naszej szkoły to wielki zaszczyt, a dla uczniów biorących udział ogromne wyróżnienie. Otrzymają oni szanse na pogłębienie umiejętności badawczych w zakresie biologii, chemii i geografii. Celem zajęć jest także promocja naukowego podejścia do badania zjawisk przyrodniczych oraz kształtowanie świadomości ekologicznej. Uczniowie uczestniczący w zajęciach mają szanse na podniesienie umiejętności w zakresie zadawania pytań problemowych, zdobywanie nowej wiedzy oraz wyjaśniania zjawisk. Łatwiej będą rozumieć zasady prowadzenia badań naukowych i wyciągania wniosków na podstawie zebranych danych. Obserwacje i eksperymenty, pytania naukowe, pomiary ilościowe i jakościowe, metody interpretacji wyników rozwijają także wyobraźnię. Zajęcia będą podzielone na dwie części: teoretyczną oraz terenową - w rezerwacie przyrody nad rzeką Drwęcą. Galeria foto 1. Galeria foto 2. Galeria foto 3.
 

PostHeaderIcon Dobry Start

 

PostHeaderIcon Wycieczka do JuraParku

11 czerwca 2018 roku uczniowie I i II klasy uczestniczyli w wycieczce do JuraParku w Solcu Kujawskim. JuraPark to nie tylko obiekt o walorach edukacyjnych, lecz również miejsce zabawy dla dzieci. Naszą przygodę zaczęliśmy od Parku Rozrywki, w którym przeżyliśmy ekstremalne doznania, czekały na nas bezpieczne, ale dające mnóstwo radości - karuzele, kolejki, zjeżdżalnie, trampoliny. Następnie udaliśmy się do Kina Emocji 5D w którym obejrzeliśmy film o dinozaurach, film oprócz efektu obrazu trójwymiarowego dostarczył nam wielu wrażeń zmysłowych. Następnie udaliśmy się ścieżką dydaktyczną w świat dinozaurów, spotkaliśmy odwzorowane figury prehistorycznych gadów oraz poznaliśmy szatę roślinną ówczesnych czasów. Miniony świat ożył dzięki opowieściom przewodnika. Odwiedziliśmy Muzeum Ziemi, w którym mogliśmy obejrzeć mi.in. prawdziwe skamieliny i olbrzymiego mamuta. Kolejnym etapem naszej wyprawy były warsztaty paleontologiczne, polegające na wyszukiwaniu w gipsowym bloczku szkieletu dinozaura, wszyscy świetnie poradzili sobie z tym trudnym zadaniem. Ukoronowaniem wizyty w świecie dinozaurów był zakup pamiątek. Wycieczka przebiegła w miłej atmosferze. Opiekę na wycieczce sprawowały: Sylwia Żelazna i Renata Żywicka.
 
Projekty i akcje
Licznik odwiedzin