Imieniny

Data: 28 Maj 2018    |    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

PostHeaderIcon Aktualności

PostHeaderIcon Zapal się na niebiesko dla autyzmu oraz Światowy Dzień Zespołu Downa

Zapal się na niebiesko dla autyzmu oraz Światowy Dzień Zespołu Downa 12.04.2018 r.
Dzisiaj w naszej szkole królował kolor niebieski i skarpetki „nie do pary". W marcu obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa, natomiast kwiecień jest miesiącem Autyzmu. Kolorowe skarpetki nie do pary to symbol niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa. Organizowane wydarzenia mają na celu promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym. "Na niebiesko dla autyzmu" to obchody światowego miesiąca wiedzy o tym zaburzeniu. Celem akcji jest pomoc w zrozumieniu tego zaburzenia i uwrażliwienie innych na problemy dotkniętych nim osób i ich rodzin. Taki też cel miał dzisiejszy apel. Nasi uczniowie na znak solidarności i tolerancji dla osób z Autyzmem i Zespołem Downa ubrali się na niebiesko i „nie do pary". Pani E. Leśniewska i p. H. Rynkowska zapoznały uczniów z celem tej akcji, objawami zaburzeń i zwróceniem szczególnej uwagi na tolerancję wobec tych osób. Następnie dyrektor szkoły pani A. Błaszkowska podsumowała wyniki konkursów w których z sukcesami uczestniczyli nasi uczniowie.
 

PostHeaderIcon Konkurs ortograficzny "O złote pióro Starosty"

10 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku odbył się powiatowy konkurs ortograficzny "O złote pióro Starosty". Najlepsi uczniowie z poszczególnych gmin powiatu nowomiejskiego stanęli do zmagań z polską ortografią w 3 kategoriach szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Do rywalizacji w kategorii szkół podstawowych przystąpiło 20 uczniów. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy VII: Dorota Figurska i Roksana Różankowska. Poziom umiejętności uczestników był tak wysoki, że o zwycięstwie zadecydowały dogrywki. W rezultacie tych zmagań Dorota Figurska znalazła się w gronie najlepszych, zajmując II miejsce. Nagrody zwycięzcom wręczyła Pani Wicestarosta Nowomiejski Katarzyna Trzaskalska.
 

PostHeaderIcon Szlakiem Mikołaja Kopernika

Szczegółowe informacje na stronie: www.warmia.mazury.pl/konkurs_it

 

PostHeaderIcon Gminny Turniej dla dzieci 6-letnich "Czujemy się bezpiecznie"

6 kwietnia 2018 r. w Marzęcicach odbył się Gminny Turniej dla dzieci 6-letnich "Czujemy się bezpiecznie". Drużyna z naszego oddziału przedszkolnego w składzie: Agata Przybyłowska, Kacper Wanat i Jakub Waruszewski, po wykonaniu 8 zadań konkursowych zajęła II miejsce. Dzieci do konkursu przygotowała Jolanta Romanowska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
Projekty i akcje
Licznik odwiedzin