Imieniny

Data: 21 Styczeń 2019    |    Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław

PostHeaderIcon Aktualności

PostHeaderIcon Jak zostać redaktorem gazety?

29.11.2018 r. w szkole odbyło się bardzo ciekawe spotkanie dotyczące wyboru zawodu przez uczniów. Swoją obecnością zaszczycili nas wyjątkowi goście: redaktor naczelny Gazety Nowomiejskiej - Pan Stanisław Ryszard Ulatowski; sekretarz i dziennikarka Gazety Nowomiejskiej - Pani Grażyna Jonowska. 
Z wygłoszonych prelekcji uczniowie naszej szkoły zdobyli zasób teoretycznej i praktycznej wiedzy na tematy związane z:
- historią powstania Gazety Nowomiejskiej,
- tematyką poruszaną na łamach gazety,
- trudnościami, zaletami oraz odpowiedzialnością pełnionego fachu,
- zobaczyliśmy jak na przełomie wielu lat gazeta uległa metamorfozie,
- dowiedzieliśmy się jak ogromną pracę trzeba włożyć w stworzenie gazety.
Zawód dziennikarza i redaktora gazety wymaga pełnego zaangażowania i przede wszystkim pasji oraz bardzo dużych umiejętności interpersonalnych. Z pewnością po dzisiejszym ciekawym spotkaniu nasi wyjątkowi Goście rozbudzili w wielu dzieciach marzenie aby w przyszłości zostać dziennikarzem, redaktorem gazety. Składamy serdeczne podziękowania Panu Stanisławowi, Ryszardowi Ulatowskiemu; Pani Grażynie Jonowskiej oraz uczennicom z klasy VIII: Izie Stubeckiej i Julii Rydzińskiej za aktywne uczestnictwo w spotkaniu. Galeria foto.

 

PostHeaderIcon Prezentacje pt. Na skrzydłach historii.

Nasi uczniowie chętnie włączają się w działania realizowane w ramach projektu "Piękna nasza Polska cała". Tym razem uczennica kl. VIII Dorota Figurska pod opieką wychowawcy wykonała prezentacje pt. Na skrzydłach historii. Zachęcamy do obejrzenia.
 

PostHeaderIcon Turniej badmintona w Kurzętniku.

Dnia 23.11.2018 r. 16 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w turnieju badmintona w Kurzętniku. Uczestników podzielono na cztery kategorie: dziewczęta do 12 i powyżej 12 lat, chłopcy - do 12 i powyżej 12 lat. W każdej kategorii prowadzono rozgrywki w grupach, a następnie półfinały i finały systemem pucharowym. Spośród naszych reprezentantów najlepiej spisały się dziewczęta z młodszej grupy. D. Patalon zajęła 1. miejsce, R. Cegielska była 2. Turniej był podsumowaniem Programu „Shuttle Time", który we wszystkich szkołach podstawowych naszej gminy realizowany jest od września. Program realizowany jest pod patronatem Narodowej Fundacji Badmintona przy finansowym wsparciu ze strony władz naszej gminy. W ramach tego programu na początku października odbył się wyjazd na Narodowe Dni Badmintona do Zakopanego. Galeria foto.
 

PostHeaderIcon Warsztaty z udziałem rodziców.

Dnia 23 listopada 2018 r. odbyło się zajęcie warsztatowe z udziałem rodziców i dzieci z punktu przedszkolnego. Dzieci wspólnie z rodzicami brały udział w różnych zabawach i tańcach ludowych. Następnie wszyscy wykonali prace plastyczne w grupach „Strój ludowy naszego regionu" (strój lubawski). W ten sposób zrealizowaliśmy kolejne zadanie w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała". Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor oraz wszystkim Rodzicom za zaangażowanie. Galeria foto.
 
Projekty i akcje
Licznik odwiedzin