Imieniny

Data: 18 Październik 2019    |    Imieniny: Piotra, Michała, Ziemowita

PostHeaderIcon Aktualności

PostHeaderIcon Dzień Myśli Braterskiej

Dzień Myśli Braterskiej (ang. World Thinking Day) - święto przyjaźni obchodzone w dniu 22 lutego każdego roku przez harcerzy i skautów na całym świecie. 22 lutego to dzień urodzin założyciela skautingu, sir Roberta Baden-Powella (1857) i jego żony Olave Baden-Powell (1889).Dzień Myśli Braterskiej uświadamia skautom na całym świecie, jak jest ich wielu i że wszyscy są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku. W ten dzień harcerze myślą o sobie, składają sobie życzenia i spotykają się na zbiorkach. Nasza drużyna także dziś wspólnie obchodziła to Święto. Było ono świetną okazją do wręczenia dyplomów dla harcerzy biorących udział w konkursie "Nic co harcerskie nie jest mi obce". Nie zabrakło wspólnych śpiewów i zabaw co widać na załączonych zdjęciach. Uczniom towarzyszyły p. Anna Pąk oraz p. Gabriela Błażejczyk-Ignatowska. Galeria foto.
 

PostHeaderIcon „Co w trawie piszczy, czyli w grupie siła”

Musical, na który 22 lutego wybrali się uczniowie klas I-IV pod opieką p. H. Rynkowskiej, p. E. Leśniewskiej i p. Z. Osmańskiego. Spektakl ten odbył się w Brodnickim Domu Kultury, a wystawiany był przez teatr FORTE. Pomysłowe kostiumy, dowcipny scenariusz, poruszająca muzyka i znakomity wokal musicalowy wszystkich aktorów, oraz wyraźna myśl i morał płynące z widowiska urzekły młodych widzów. Uczniowie mieli również okazję zwiedzenia BDK. Poznali jego historię i działalność jaką prowadzi. Wyjazd należy uznać za bardzo udany. Galeria foto.

 

PostHeaderIcon Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Ten dzień przypomina nam o roli i miejscu języka polskiego w życiu każdego Polaka.
W ramach obchodów tego święta, w szkole zorganizowano szereg działań. W tym dniu lekcje języka polskiego obfitowały w gry i zabawy językowe. Uczniowie rozwiązywali rebusy, krzyżówki, anagramy, zagadki logiczne, grali w kalambury. ,,Bawiąc się" językiem polskim, pogłębiali swoją wiedzę. Galeria foto.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Dzień Bezpiecznego Internetu "Działajmy razem"

Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do ogólnopolskiej akcji Dnia Bezpiecznego Internetu, w celu podwyższenia poziomu wiedzy i propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Realizujemy w ten sposób kierunki polityki oświatowej państwa. W ramach przedsięwzięcia DBI w naszej szkole przeprowadzono szereg inicjatyw. Przeprowadzono prelekcje a uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne. Wykonali gazetki tematyczne i plakaty o zasadach bezpiecznego internetu. Klasy I-III brały udział w konkursie plastycznym a klasy IV-VIII w konkursie wiedzy o bezpiecznym internecie. Najlepsze prace z poszczególnych klas zostały nagrodzone. Są to Amelia i Patryk Waruszewscy kl. I, Maja Jacuńska kl. II, Marcel Malinowski kl. III, Wiktor Wilkowski kl. IV, Mateusz Figurski kl. V, Nikola Styborska kl. VI, Klaudia Stumska kl. VII i Dorota Figurska kl. VIII. Dziękujemy uczniom za udział i gratulujemy wysokich wyników. Galeria foto.
 
Projekty i akcje
Licznik odwiedzin