Imieniny

Data: 28 Maj 2018    |    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

PostHeaderIcon Aktualności

PostHeaderIcon Szkolny Turniej Patriotyczny

19.04.2018 r. odbył się Szkolny Turniej Patriotyczny. Było to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w naszej szkole. Jest to jedno z działań realizowanych w ramach Roku dla Niepodległej. W ten sposób realizowano także zadania wynikające z projektu Szkoła Młodych Patriotów, który realizowany jest w naszej placówce. Celem turnieju było uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, kształtowanie postaw patriotycznych, a także pogłębianie wiedzy o naszej Ojczyźnie. W zmaganiach uczestniczyły trzyosobowe reprezentacje klas 4. 5, 6 i 7. Uczestnicy odpowiadali na wylosowane pytania oraz wykonywali zadania zespołowe. Wśród tych zadań należało rozpoznać na ilustracjach sylwetki znanych Polaków, a także rozpoznać sylwetki władców Polski na banknotach. Oceniono wcześniej wykonane przez poszczególne klasy plakaty nawiązujące do rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Ostatnim zadaniem startujących zespołów było ułożenie Kodeksu Młodego Patrioty. Pomocą była tu przeprowadzona wcześniej debata na temat patriotyzmu dawniej i współcześnie. W trakcie pracy drużyn zgromadzona na sali publiczność śpiewała różne pieśni patriotyczne, miedzy innymi „O mój rozmarynie", „Ułani, ułani" i inne. Po podsumowaniu wszystkich zadań i podliczeniu punktów ogłoszono wyniki turnieju. Zwyciężyła reprezentacja kl. 7, drugie miejsce zajęli uczniowie kl. 4, trzecie-klasa 6 i czwarte - klasa 5. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, wszyscy zawodnicy dyplomy dla klas oraz skromne upominki ufundowane przez dyrektor szkoły - A. Błaszkowską. Koordynatorami turnieju byli : E. Leśniewska i R. Krajnik, stronę muzyczną poprowadziła - H. Rynkowska.
 

PostHeaderIcon Wywiadówka szkolna

Dnia 18.04.2018 r. (środa) odbędzie się wywiadówka:
15.00 - punkt przedszkolny i oddział przedszkolny
16.00 - klasy I - VII.
Rada Rodziców informuje, że będzie możliwość obejrzenia zdjęć klasowych i koleżeńskich.

 

PostHeaderIcon Wycieczka rowerowa klasy 5

Dnia 13.04.2018 r. odbyła się wycieczka rowerowa klasy 5. Tym samym rozpoczęliśmy sezon rowerowy w naszej szkole. Trasa wycieczki wiodła z Brzozia Lubawskiego przez Bratuszewo, Sugajenko do Brzozia, a stamtąd do Brzozia Lub. Dystans nie jest co prawda zbyt długi - ok. 12 km, ale pozwolił łagodnie rozpocząć wiosenną przygodę z rowerem.
 

PostHeaderIcon Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - Tereszewo

12.04.2018 r. w Tereszewie odbyły się eliminacje gminne Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Szkoły podstawowe reprezentowane były przez drużyny składające się z 2 dziewcząt i 2 chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Otylia Ulińska, Klaudia Stumska, Wiktor Sasinowski i Michał Różankowski. Zawody składały się z dwóch części: teoretycznej, w ramach której trzeba było rozwiązać test z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego oraz części praktycznej polegającej na przejeździe rowerem na torze przeszkód. Nasi uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z testami, zajmując cztery pierwsze miejsca. Również tor przeszkód pokonali z najmniejszą ilością punktów karnych, a Otylia -jako jedyna- przejechała go bezbłędnie i została najlepszym zawodnikiem turnieju w klasyfikacji indywidualnej szkół podstawowych. W klasyfikacji drużynowej nasi uczniowie zajęli 1. miejsce i reprezentować będą Gminę Kurzętnik na etapie powiatowym. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
Projekty i akcje
Licznik odwiedzin