Imieniny

Data: 24 Sierpień 2019    |    Imieniny: Bartłomiej, Jerzy, Bartosz

PostHeaderIcon Aktualności

PostHeaderIcon Dzień Myśli Braterskiej

Dzień Myśli Braterskiej (ang. World Thinking Day) - święto przyjaźni obchodzone w dniu 22 lutego każdego roku przez harcerzy i skautów na całym świecie. 22 lutego to dzień urodzin założyciela skautingu, sir Roberta Baden-Powella (1857) i jego żony Olave Baden-Powell (1889).Dzień Myśli Braterskiej uświadamia skautom na całym świecie, jak jest ich wielu i że wszyscy są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku. W ten dzień harcerze myślą o sobie, składają sobie życzenia i spotykają się na zbiorkach. Nasza drużyna także dziś wspólnie obchodziła to Święto. Było ono świetną okazją do wręczenia dyplomów dla harcerzy biorących udział w konkursie "Nic co harcerskie nie jest mi obce". Nie zabrakło wspólnych śpiewów i zabaw co widać na załączonych zdjęciach. Uczniom towarzyszyły p. Anna Pąk oraz p. Gabriela Błażejczyk-Ignatowska. Galeria foto.
 

PostHeaderIcon „Co w trawie piszczy, czyli w grupie siła”

Musical, na który 22 lutego wybrali się uczniowie klas I-IV pod opieką p. H. Rynkowskiej, p. E. Leśniewskiej i p. Z. Osmańskiego. Spektakl ten odbył się w Brodnickim Domu Kultury, a wystawiany był przez teatr FORTE. Pomysłowe kostiumy, dowcipny scenariusz, poruszająca muzyka i znakomity wokal musicalowy wszystkich aktorów, oraz wyraźna myśl i morał płynące z widowiska urzekły młodych widzów. Uczniowie mieli również okazję zwiedzenia BDK. Poznali jego historię i działalność jaką prowadzi. Wyjazd należy uznać za bardzo udany. Galeria foto.

 

PostHeaderIcon Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Ten dzień przypomina nam o roli i miejscu języka polskiego w życiu każdego Polaka.
W ramach obchodów tego święta, w szkole zorganizowano szereg działań. W tym dniu lekcje języka polskiego obfitowały w gry i zabawy językowe. Uczniowie rozwiązywali rebusy, krzyżówki, anagramy, zagadki logiczne, grali w kalambury. ,,Bawiąc się" językiem polskim, pogłębiali swoją wiedzę. Galeria foto.

Więcej…

 
Projekty i akcje
Licznik odwiedzin