Imieniny

Data: 20 Sierpień 2018    |    Imieniny: Sabina, Sobiesław, Bernard

PostHeaderIcon Aktualności

PostHeaderIcon Wędkarski Dzień Dziecka

26.05.2018 r. na terenie wyrobiska pożwirowego w Nielbarku odbył się festyn sportowo-ekologiczny  „Wędkarski Dzień Dziecka", który od lat organizowany jest przez Polski Związek Wędkarski Oddział w Nowym Mieście. W festynie uczestniczyła liczna grupa uczniów naszej szkoły, którzy wraz ze swoimi rodzicami udali się rowerami do Nielbarka.  W  programie  imprezy znalazł się miedzy innymi konkurs łowienia ryb. Wszyscy uczestnicy mogli  brać udział w różnych konkurencjach sportowych, np. rzuty zanętą do celu, łowienie ryb magnetycznych oraz drewnianych, strzelanie z wiatrówki, konkurs plastyczny. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przejażdżki bryczką oraz jazda na kucyku. Po wyczerpującym wysiłku można było posilić się grochówką oraz kiełbaskami z ogniska. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały prezenty  z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Po zakończeniu ruszyła do Brzozia kolumna rowerowa. Wśród rowerzystów najmłodsi liczyli 5-6 lat i trzeba przyznać, że bardzo dobrze radzili sobie na trasie.
 

PostHeaderIcon Gminny Turniej Szachowy

24.05.2018 r. w Kurzętniku odbył się II Gminny Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Kurzętnik. Uczestniczyli w nim uczniowie klas „0", I i II szkół Gminy Kurzętnik. Reprezentacja Oddziału przedszkolnego naszej szkoły w składzie: J. Waruszewski, K. Wanat i K. Kotewicz zajęła 2. miejsce. Klasę I reprezentowali: A. Kłosowska, M. Jacuńska i N. Stubecki. W klasyfikacji drużynowej zajęli 4. miejsce. Klasę II reprezentowało czworo uczniów: M. Malinowski, W. Robaczewska, W. Karbowski oraz J. Tausend.  Drużynowo uplasowali się na drugim miejscu.
 

PostHeaderIcon "NIE dla śmieci w sieci"

W dniach 14-18 maja 2018 r. trwał w naszej szkole tydzień pod hasłem "NIE dla śmieci w sieci". W tym tygodniu pojawiły się na holach tablice informacyjne, zawisły gazetki o tematyce związanej z bezpieczeństwem w Internecie, a dokładniej ze spamem, czym jest i jak się przed nim chronić. Uczniowie klas IV i V wykonywały na lekcjach informatyki prezentacje dotyczące tego zagadnienia.
 

PostHeaderIcon Dzień Matki w przedszkolu

Dnia 24 maja 2018 najmłodsze przedszkolaki składały życzenia swoim mamom. Maluszki przygotowane przez wychowawczynię Ewę Zalewską przedstawiły montaż słowno-muzyczny. Dzieci w pięknych wierszach i piosenkach wyraziły swoją miłość do mam, a następnie wręczyły samodzielnie wykonane upominki, Nie zabrakło też konkursu, „Portret mojej mamy" wspomaganego quizem wiedzy o mamie, który wcześniej przygotowały dzieci. Kolejnym punktem programu był słodki poczęstunek, w organizację którego włączyli się rodzice przedszkolaków.
 
Projekty i akcje
Licznik odwiedzin