Imieniny

Data: 20 Sierpień 2018    |    Imieniny: Sabina, Sobiesław, Bernard

PostHeaderIcon Aktualności

PostHeaderIcon Rajd harcerski „ZIELONEGO LIŚCIA 2018"

W dniach 01-02.06.2018 nasza Drużyna harcerska im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim uczestniczyła w Rajdzie harcerskim „ZIELONEGO LIŚCIA 2018" w bazie obozowej w Gaju. Było to niezapomniane przeżycie, zważywszwy na nowe zadania, które drużyny musiały wykonać i związane z nimi emocjami. Pierwszego dnia było wiele atrakcji. Jedną z nich była wędrówka do Łąkorza, podczas której trzeba było odnaleźć poszczególne punkty, osoby i oczywiście zdać z tego relację przełożonym. Odbyło się również szkolenie z pierwszej pomocy, musztry, szyfrowania i posługiwania się kompasem.Następnego dnia trzeba było wykazać się zdobytymi wcześniej umiejętnościami na trasie zabawy terenowej, która była nie lada wyzwaniem dla naszych zuchów i harcerzy. Drużyna na podstawie mapy pokonała wiele kilometrów, odnalazła wszystkie na niej określone punkty i na czas dotarła do bazy. Podczas rajdu nie zabrakło także czasu na zabawę, wspólne ognisko, śpiewy, sportowe zawody, rozmowy i odrobinę snu... Opiekę nad zuchami i harcerzami sprawowały: pani Ewa Leśniewska i Halina Rynkowska.
Z harcerskim pozdrowieniem CZUWAJ!
 

PostHeaderIcon Festiwal Lekkoatletyczny „Bydgoszcz Cup"

29.05.2018 r. grupa 16 uczniów naszej szkoły wraz z przedstawicielami pozostałych szkół z terenu Gminy Kurzętnik uczestniczyła w Festiwalu Lekkoatletycznym „Bydgoszcz Cup". Na stadionie Zawiszy startowali zawodnicy z kilku krajów, wśród nich znalazła się także czołówka polskich lekkoatletów. W skoku o tyczce mogliśmy zobaczyć P. Wojciechowskiego i P. Liska, w biegu na 400 m wystąpiła cała medalowa sztafeta kobiet z ostatnich Halowych Mistrzostw Świata: Justyna Święty, Małgorzata Hołub, Patrycja Wyciszkiewicz, Iga Baumgart. Ogółem rozegrano 13 konkurencji lekkoatletycznych. Honorowym gościem mityngu była Irena Szewińska. Przed głównymi zawodami wszyscy młodzi kibice mogli uczestniczyć w próbach sprawnościowych w miasteczku lekkoatletycznym oraz otrzymać dyplom i zrobić wspólne zdjęcie z Jackiem Wszołą, medalistą olimpijskim w skoku wzwyż. Udział w mityngu LA w charakterze kibiców pozwolił naszym uczniom poznać bliżej organizację zawodów w LA oraz poczuć atmosferę zmagań z udziałem najlepszych polskich lekkoatletów.
 

PostHeaderIcon Dzień Dziecka

Dzień Dziecka w naszej szkole rozpoczął się 30 maja 2018 r. o godzinie 11:45 od ciepłych słów powitania przez panią dyrektor Annę Błaszkowską, która złożyła wszystkim uczniom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Następnie głos oddała Przewodniczącej Rady Rodziców pani Justynie Styborskiej, która zapoznała wszystkich z harmonogramem tego dnia. Animatorzy zabawiali dzieci na sali gimnastycznej oraz na boisku. Klasy I - III oraz punkt i oddział przedszkolny ćwiczyli zumbę, a klasy IV - VII miały w tym czasie dyskotekę na sali. Nie zabrakło również innych atrakcji, m. in. puszczania balonów czy malowania twarzy. Na wszystkich uczniów w szkole czekały kiełbaski z grilla, popcorn, chłodzące napoje, a na ochłodę lody. Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy, by każdy dzień był dla nich Dniem Dziecka. Galeria foto.
 

PostHeaderIcon Biwak klasowy

W dniach 25 - 26 maja 2018 r. klasa VI przebywała na biwaku klasowym w malowniczej okolicy nad jeziorem Sopień w Małym Głęboczku. Opiekę nad uczniami sprawowały: wychowawczyni pani Alicja Głowacka, pani Sylwia Urbańska oraz pani Żaneta Gawlik. Biwak okazał się wspaniałą okazją do relaksu i aktywnego wypoczynku. Uczniowie grali w piłkę, ringo, badmintona, próbowali swoich sił w przeciąganiu liny oraz wyścigach w workach. Doskonale bawili się, grając w kalambury czy w skojarzenia. Zwiedzili również najbliższą okolicę, która zachwyciła wszystkich przepięknym śpiewem mieszkających tam ptaków. Można było poczuć urok zbliżających się wakacji. Nie zabrakło również ogniska z pieczeniem kiełbasek. Jednakże największą atrakcją okazało się nocowanie w namiotach, a szczególnie rozmowy do późnych godzin wieczornych. Pogoda i nastroje dopisały. Aż żal było wracać.
 
Projekty i akcje
Licznik odwiedzin