Imieniny

Data: 28 Maj 2018    |    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

PostHeaderIcon Aktualności

PostHeaderIcon Turniej warcabowy w Radomnie

Czworo reprezentantów naszej szkoły uczestniczyło w niedzielę 13.05.2018 r.  w Turnieju Warcabowym  o Puchar Dyrektora Szkoły w Radomnie. Rozegrano 9 rund gier, zawodników kojarzono komputerowo. Po zakończeniu rozgrywek wręczono puchary i nagrody w kategoriach: open, kobiety, junior młodszy ( kl. 0- 3 ), junior starszy ( kl. 4 - 6 ). Nasi uczniowie uzyskali następujące wyniki: Wiktor Auda- 2. miejsce w kat. junior starszy, Nikola Styborska - 4. miejsce w tej kategorii. W kategorii junior młodszy Jan Wanat był 5., zaś Aleksander Puwalski - 7.

 

PostHeaderIcon Zajęcia otwarte z programowania

Dnia 10 maja 2018 r. odbyły się zajęcia otwarta dla nauczycieli i rodziców w klasie IV przeprowadzone przez  pana Zbigniewa Osmańskiego. Były to zajęcia z programowania. Uczniowie wraz ze swoimi rodzicami poznali podstawy programowania bez użycia komputera, następnie programowali sympatycznego duszka w programie Scratch oraz interaktywnie za pomocą edukacyjnej gry Scottie Go! Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i trwały prawie dwie godziny.

 

PostHeaderIcon 227. Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Dnia 27.04.2018 odbył się uroczysty apel upamiętniający 227. Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ten doniosły fakt w historii Polski w ciekawy sposób przedstawiła klasa V pod kierunkiem nauczycielki p. Anny Pąk. Nad stroną muzyczną czuwała nauczycielka muzyki p. Halina Rynkowska, która do występu przygotowała zespół wokalny Orlątka. Apel rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Zaprezentowano także historię konstytucji. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni o tematyce patriotycznej. Wszystkim obecnym na apelu uświadomiono, że warto i należy pielęgnować patriotyzm w nas samych każdego dnia. Podkreślono także wyjątkowość miesiąca maj, który obfituje w istotne wydarzenia patriotyczne bowiem w tym miesiącu obchodzi się także Dzień Orła Białego, naszego patrona. Na zakończenie apelu odbyła się projekcja filmu pokazującego uczniów naszej szkoły podczas ważnych wydarzeń z życia szkoły.
 

PostHeaderIcon Międzynarodowy Dzień Ziemi.

26 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyła się akcja środowiskowa z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. W akcji wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Na wstępie uczennica klasy VI przedstawiła ideę obchodów tego święta, a uczniowie klasy II pod kierunkiem pani Renaty Żywickiej przygotowali inscenizację tematyczną pod tytułem „Jaś i Małgosia w wersji proekologicznej". Każda klasa stanęła do konkursu na najoryginalniej przebraną grupę oraz wykonali transparenty z ekologicznymi hasłami. Całą akcją kierował pan Marek Dziekoński, który ogłosił konkurs na napisanie wiersza na temat „Nasza planeta-Ziemia". Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:
za napisanie wiersza:
w kategorii klas I-III:
I miejsce: Wiktor Wilkowski z kl. III
w kategorii klas IV-VII
I miejsce: Nikola Styborska
II miejsce: Oliwia Gawińska
za najoryginalniej przebraną klasę:
w kategorii klas I-III:
I miejsce: klasa „0"
II miejsce: klasa II
III miejsce: klasa I
w kategorii klas IV-VII:
I miejsce: klasa VI
II miejsce: klasa V
III miejsce: klasa IV
W przebraniach i z transparentami odbył się przemarsz klas po terenie wsi i na zakończenie akcji nastąpiło symboliczne posadzenie drzewka na terenie szkoły, wręczenie dyplomów i słodkich upominków, które ufundowała Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.
 
Projekty i akcje
Licznik odwiedzin