Imieniny

Data: 18 Październik 2019    |    Imieniny: Piotra, Michała, Ziemowita

PostHeaderIcon Aktualności

PostHeaderIcon Zbigniew Burzacki - Sołtys wsi Brzozie Lubawskie

Dnia 13 maja 2019 r. gościliśmy w punkcie i oddziale przedszkolnym Pana Zbigniewa Burzackiego - Sołtysa wsi Brzozie Lubawskie. W bardzo ciekawy i interesujący sposób Pan Sołtys opowiadał dzieciom o swojej często niełatwej pracy na rzecz lokalnej społeczności. W ramach akcji czytelniczej „Czytanie na dywanie" nasz niezwykły gość przeczytał dzieciom bajki. Przedszkolaki podziękowały za poświęcony czas, a w dowód wdzięczności wręczyły pamiątkową laurkę. Spotkanie odbyło się w miłej i serdecznej atmosferze. Dziękujemy Panu Sołtysowi Zbigniewowi Burzackiemu za przyjęcie naszego zaproszenia.
 

PostHeaderIcon I Powiatowy Konkurs Matematyczny

Dnia 13 maja odbył się I Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas ósmych w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tereszewie. W zmaganiach wzięlo udział 9 szkół z powiatu nowomiejskiego. Każda szkołę reprezentował jeden uczeń klasy ósmej. Naszą szkołę reprezentowała Dorota Figurska, która zdobyła I miejsce. Gratulujemy.

 

PostHeaderIcon Apel informacyjny

Dnia 10 maja odbył się apel informacyjny na temat wyników konkursów zewnętrznych i wewnętrznych odbywających się w ostatnim czasie w naszej szkole. Pani Dyrektor Anna Błaszkowska przywitała wszystkich i omówiła po krótce wyniki konkursów zewnętrznych. Następnie pani K. Dembek przedstawiła wyniki konkursu plastycznego organizowanego przez Samorząd Uczniowski "Kreatywna Tęcza":

I miejsce - Natalia Wiśniewska
II miejsce - Nikola Styborska
III miejsce - Maja Wiśniewska
Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia za pięknie przygotowane prace.
Uczniowie otrzymali również jedenaste wydanie gazetki szkolnej "Orlego Gońca" wydanej przez Samorząd Uczniowski. Podczas dzisiejszego apelu podsumowany także został konkurs sprawdzający wiedzę historyczną uczniów z klas VI-VIII pod nazwą "Co wiem o Orle Białym?". Jego celem było uczczenie pamięci naszego patrona Orła Białego. Uczniowie wykazali się wiedzę historyczną i w sumie wyłoniono aż pięciu laureatów.
III miejsce zajęły: Oliwia Płotka , Oliwia Gawińska z klasy VI oraz Klaudia Stumska z klasy VIII.
II miejsce przypadło Dorocie Figurskiej z klasy VIII, natomiast I miejsce zajął Arek Urbański z klasy VII. Gratulacje!
 

PostHeaderIcon Nowy numer telefonu

 
Projekty i akcje
Licznik odwiedzin