Imieniny

Data: 20 Październik 2018    |    Imieniny: Urszuli, Celiny, Hilarego

PostHeaderIcon Aktualności

PostHeaderIcon Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września 2018 r. to ważny dzień dla przedszkolaków w całej Polsce. Od 2013 roku Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto ustanowione uchwałą sejmu.Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej wrozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.Tego dnia w punkcie przedszkolnym oraz oddziale przedszkolnym dzieci uczestniczyły we wspólnych zabawach tanecznych, z chustą animacyjną, wysłuchały „Hymnu Przedszkolaka", brały udział w różnych konkurencjach sportowych, a na zakończenie wykonały owocowe szaszłyki. Nie zabrakło uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku. Przedszkolaki przypomniały sobie również o swoich prawach, ważnych w życiu każdego człowieka, a także o obowiązkach, czyli kodeksie dobrego zachowania się.
 

PostHeaderIcon Pierwsza część warsztatów na temat „Cyberprzemocy”

21.09.2018 r. w naszej szkole odbyła się pierwsza część warsztatów na temat „Cyberprzemocy". Celem spotkań jest przekazanie wiedzy przez pedagog - Gabrielę Błażejczyk - Ignatowską na temat:
1. czym jest cyberprzemoc,
2. jakie są formy cyberprzemocy,
3. jakie są skutki cyberprzemocy,
4. jak zareagować i zaoferować pomoc osobie doświadczającej cyberprzemocy,
5. jaka jest odpowiedzialność karna za cyberprzemoc,
6. gdzie ofiara cyberprzemocy może zwrócić się o pomoc 
Druga część warsztatów odbędzie się 28.09.2018 r

 

PostHeaderIcon Europejskie Dni Dziedzictwa Kulturowego

Europejskie Dni Dziedzictwa Kulturowego w Kurzętniku, 14.09.2018 r.
Dnia 14.09.2018 r. w Zespole Szkół im. W. Jagiełły w Kurzętniku odbyły się Europejskie Dni Dziedzictwa Kulturowego. Z tej oto okazji uczniowie reprezentowali naszą szkołę w Biegu Niepodległościowym, konkursie muzycznym i plastycznym. W uroczystości brał również udział poczet sztandarowy w składzie Dorota Figurska, Natalia Wiśniewska oraz Oliwia Stubecka.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Projekt edukacyjny "Piękna Nasza Polska Cała"

Nasza placówka bierze udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym "Piękna nasza Polska cała" będącym odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków - 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Realizacja Projektu zaplanowana jest na pierwszą połowę roku szkolnego 2018/2019 - od 3 września do 31 grudnia. Celem projektu jest kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, kształtowanie tożsamości narodowej oraz uwrażliwienie na piękno, folklor i tradycje Polski, wzmacnianie poczucia radości i dumy z bycia Polakiem. W realizację zadań zaangażowane zostały dzieci z punktu przedszkolnego oraz oddziału przedszkolnego, a także wszyscy chętni nauczyciele chcący realizować zadania projektowe ze swoimi uczniami. Mamy do wykonania 11 zadań z 20. Liczymy, że z Waszą pomocą wykonamy więcej niż niezbędne minimum. Mamy nadzieję, że zarówno przedszkolaki jak i wszyscy uczniowie, wspólnie z rodzicami oraz nauczycielami włączą się aktywnie w realizację patriotycznych zadań.
 
Projekty i akcje
Licznik odwiedzin